|
(1 hlasů, průměr: 9,00 z 10)
Loading...Loading...

1.2 HTP – je to ta správná volba?

Fabia 1.2 HTPNejvíce Fabií (hatchbacků) má motor 1.2 HTP. Pokud se podíváte na tento model po bazarech, tak velký počet Fábií bude mít právě tento agregát. Pojďme se na něj objektivně podívat a zjistěme, zda se jedná o tu správnou volbu.

Motor 1.2 http je řadovým tříválcem s vícebodovým vstřikování paliva. Jeho objem je 1198 ccm a má točivý moment 106 Nm. Maximální výkon tohoto agregátu je 44 kW (55 koní) při 4750 otáčkách za minutu. U Fabie dosáhnete s touto pohonnou jednotkou 151 km/h a na 100 km/h se dostanete za 17.1 sekundy.

A právě v rychlosti je ten problém. Pokud někdy pojedete v prudkém kopci a narazíte na pomalu jedoucí Fabii, která je zaplněna věcmi na letní dovolenou, tak si téměř na sto procent můžete být jisti, že se jedná o motor HTP.

Po tomto agregátu tedy nechtějte rychlost. Předjíždění na silničních komunikacích je s takovýmto motorem doslova hazard.

Pro výběr tohoto motoru mluví spotřeba, jež je vyčíslena na 6.7 litrů na 100 km – město, 5.7 litrů na 100 km – kombinace a 4.7 litrů na 100 km – mimo město. Ovšem je nutné konstatovat, že existují i úspornější benzínové agregáty (nemluvě o dieselech).

Pro pořízení tohoto motoru vás může zlákat jen pořizovací cena, která je rozhodně nejnižší.

U těchto pohonných jednotek se často nacházejí technické problémy. Po ujetí 100.000 kilometrů jsou některé tyto motory v dezolátním stavu. Aby vás tento agregát trochu povozil, tak ho totiž musíte hodně vytáčet. Tím stoupá spotřeba a opotřebení motoru, který „odejde“ až moc brzy.

Motor 1.2 http není žádnou výhrou a rozhodně bych doporučil si připlatit za 1.4, případně za 1.2 TSI. Ovšem pokud chcete s automobilem jezdit jen po městě a dvakrát za rok na dovolenou (letní a zimní), tak vám v pořízení této motorizace nic nebrání.

Pokud budete kupovat ojetý vůz s motorem 1.2 http, tak si dávejte pozor na jeho stav. I po poměrně malém nájezdu může být ve špatné kondici.

Sdílejte
Sdílejte

Zanechte odpověď

TOPlist