|
(zatím nehodnoceno)
Loading...Loading...

1,2 miliónu naftových motorů s falešnými emisemi využila Škoda Auto

Asi již není nikdo, kdo by nevěděl o skandálu ve Volkswagenu. Podvodné měření emisí prasklo a problém je na světě. Volkswagen navíc problémové motory dodával do široké škály vozů a Škoda Auto není výjimkou.

Problém se týká čtyřválcových TDI motorů o objemu 1,6 a 2,0 litru. Tyto agregáty nalezneme v druhých generacích modelů fabia, octavia a superb a rovněž v modelech yeti, roomster a rapid. Celkové číslo takto poškozených vozů jen u Škoda Auto činí 1,2 miliónu.

O co se jedná? Řídící jednotka pozná, že dochází k měření a automaticky se přepne do speciálního módu. Výsledkem jsou nižší emisní hodnoty. V praxi to majitelům vozů nijak nevadí, ale i tak Škoda Auto chystá svolávací akci, kde bude problém odstraněn a to na náklady Škoda Auto, respektive Volkswagen.

Dieselový skandál vypuknul už před týdnem, Volkswagen přiznal, že software umožňující manipulovat s měřením emisí instaloval v celém světě do zhruba 11 miliónů aut. V USA hrozí Volkswagenu za tyto podvody pokuta až 18 miliard dolarů (438 miliard korun).

Sdílejte
Sdílejte

Zanechte odpověď

TOPlist