|
(zatím nehodnoceno)
Loading...Loading...

Autem na dovolenou: technický stav

Základem vozu připraveného na dovolenou je perfektní technický stav. Průměrný nájezd se zvýší zhruba o 2 000 km (pokud se odhodláte třeba do Řecka, tak i více než o dvojnásobek) a na těchto kilometrech rozhodně nechcete problémy.

V dnešní době toho na voze příliš neuděláte. Základem by měla být kontrola oleje, zkontrolování tlaku v pneumatikách a jejich stav a případné dolití ostřikovačů. Více již můžete nechat na servis, kde vám kontrolu provedou. Pokud děláte pravidelný servis, můžete popřemýšlet, zda je vše připraveno na cestu i bez této kontroly. Zkontrolujte si tedy životnost oleje. Co brzdy? Kdy byly měněny brzdové destičky? Jak jsou na tom zapalovací svíčky (například u mého vozu se mění každých 40 000 km), co rozvody…? A co další problémy? Potýká se automobil s nějakým dlouhodobým nedostatkem nebo něco pozorujete?

Před letní dovolenou samozřejmě můžete zkontrolovat i další prvky, které povedou k udržení komfortu – klimatizace. Je naplněná? Neuchází, chladí, je větrání pravidelně desinfikované?

Přejeme vám šťastnou cestu!

Sdílejte
Sdílejte

Tagy: , ,

Zanechte odpověď

TOPlist