|
(zatím nehodnoceno)
Loading...Loading...

Autem na dovolenou: v zahraničí pozor na předpisy

Letní dovolené se blíží a nejeden Čech vyrazí autem k moři. V oblibě Čechů není jen Chorvatsko a Itálie, ale i další země a to i třeba mimo EU. Na co se připravit a na co nezapomenout.

Pozor na rychlost

V tomto ohledu je to poměrně jednoduché, hned za hranicemi naleznete ceduli, kde jsou rychlostní limity vypsané. Při cestě do Chorvatska vás ovšem jen tak něco nepřekvapí. Dálniční 130 a městských 50 km/h je prostě základ, ale rozhodně to tak nemusí být všude! Mírně se obvykle liší silnice pro motorová vozidla.

Rychlost rozhodně doporučujeme na cestě na dovolenou doporučovat. Vyhnete se nepříjemnostem a především ušetříte nemalé peníze. Částky za pokuty jsou totiž často výrazně vyšší než v ČR.

Místní předpisy

Není to jen o rychlosti, ale i o povinné výbavě. Zaměřte se především na reflexní vesty. Stačí vám jedna, dvě nebo dle počtu cestujících? Mohou být ve žluté nebo jen v oranžové barvě? Není potřeba něco speciálního? Například Makedonie požaduje náhradní sadu zapalovacích svíček, Řecko chce zase hasící přístroj a podobně.

Dokumenty

V EU vám stačí český řidičský průkaz, ale například v Albánii potřebujete mezinárodní. Samozřejmostí je následně technický průkaz a zelená karta. Pokud auto není vaše, potřebujete i dokumenty o povolení s autem vycestovat.

Přejeme vám šťastnou cestu!

Sdílejte
Sdílejte

Tagy: , ,

Zanechte odpověď

TOPlist