Mladá Boleslav

Mladá Boleslav a automobilka vyrůstají v úzkém sepětí více než 100 let. Škoda Auto zaujímá svou rozlohou asi třetinu plochy města a je jeho nedílnou součástí. Hlavní výroba byla postupně přesouvána do nových částí továrny a původní budovy starého závodu, které si zachovaly svou identitu, se nyní nacházejí na okraji areálu –  tvoří tak přirozené rozhraní mezi automobilkou a okolním městem.

Škoda Auto Muzeum

Škoda Auto Muzeum bylo slavnostně otevřeno v roce 1995 při příležitosti 100 letého výročí založení firmy. Vzniklo rekonstrukcí původních objektů závodu Laurin & Klement, ve kterých byl vytvořen (vedle mnoha výstavních a jednacích prostor) i univerzální sál divadelního a kongresového typu. Při přestavbě bylo hlavním cílem architektů podtrhnout řemeslnou dokonalost starých budov s mnoha zajímavými detaily, a to v kontrastu s moderními materiály, jakými je např. velkoplošné sklo či ocelové konstrukce

Zákaznické centrum Škoda

Novou achitektonickou a urbanistickou dominantou firemního areálu i města Mladá Boleslav je od roku 1999 Zákaznické centrum Škoda Auto, které vyrostlo na místě zchátralé tovarní haly v těsném sousedství Škoda Auto Muzea. Autorem projektu je (stejně jako v případě Škoda Auto Muzea) architekt Michal Hlaváček.

Vzdělávací centrum Na Karmeli

Areál vzdělávacího centra Na Karmeli, kde má své zázemí Škoda Auto Vysoká škola a také oddělení pro vzdělávání zaměstnanců, se nachází v centru města Mladá Boleslav. Je tvořen několika historickými budovami (kostel, bývalý klášter a konvikt), které byly zrekonstruovány jako kulturní památky, a v jejich těsném sousedství vyrostly moderní novostavby. Vznikl tak unikátní urbanistický komplex.

Technologické centrum Škoda Auto

Technologické centrum Škoda Auto je samostatný komplex u řeky Jizery, která protéká městem Mladá Boleslav. V bývalém průmyslovém a skladovacím areálu nedávno vyrostly nové budovy technického vývoje, které byly uvedeny do provozu v průběhu roku 2009. Vzhledem k umístění v povodňové zóně byl celý objekt postaven na pilotech.

Učiliště Škoda Auto

Budova, ve které dnes sídlí Škoda Auto Střední odborné učiliště strojírenské, byla postavena již v roce 1927. Tehdy sloužila jako „nová“ karosárna.

Škoda Auto Parts Centrum

Škoda Auto Parts Centrum je hlavní logistické centrum pro originální díly a příslušenství značky Škoda s celosvětovou působností. V současné době (po rozšíření areálu v roce 2005) je největším a nejmodernějším logistickým centrem pro automobilové díly ve střední a východní Evropě.

Zdroj : Škoda Auto

Sdílejte
TOPlist