|
(zatím nehodnoceno)
Loading...Loading...

Bezpečnost chodcům a cyklistům

Při vývoji nových automobilů se výrobci čím dál více zaměřují na bezpečnost. Snaží se, aby byl každý nový model bezpečnější pro jeho uživatele, ale i pro okolí.

Většina nehod automobilu s chodcem, případně cyklistou se odehraje v hustě zabydlených oblastech. Automobil se v době neštěstí pohybuje maximálně 40 km / h. Ovšem i přesto končí mnoho nehod tragicky.

V Evropské unii si podobné nehody vyžádají kolem 8 000 obětí ročně. Vzhledem k tomuto vysokému číslu byly zavedeny testy, jimiž musí projít každý automobil. Jedná se o jakýsi cash test, v němž je figurína obětí.

Častým problémem automobilů je nedostatečný prostor pod kapotou. V mnoha případech se bezprostředně pod ni nachází motor a další pevné součástky. Pokud tedy chcete, aby byl vůz bezpečný i pro chodce, musíte s tím počítat již od začátku vývoje modelu.

Škoda Auto se samozřejmě snaží splnit všechny normy, a proto u svého nového modelu – Yetiho, počítala i se střetem s chodcem.  A výsledek? Škoda Yeti obdržela v testech 5 hvězdiček z 5.

Sdílejte
Sdílejte

Tagy: , , , , , , , , , , , , , , ,

Zanechte odpověď

TOPlist