|
(zatím nehodnoceno)
Loading...Loading...

Citigo – novinka mladoboleslavské automobilky představena

Automobilka Škoda Auto zveřejnila první fotografie svého nejmenšího vozu s názvem Citigo. Model tohoto druhu škodovce chyběl a připravoval ji o mnoho zákazníků.

Citigo má zaujmout mladé řidiče a rodiny, které potřebují druhé, popřípadě třetí auto. Rozměry 3,56 (délka) x 1,65 (šířka) x 1,48 (výška) jsou vhodné především do města. Velikosti vozu odpovídá i kufr, který se chlubí objemem 251 litrů. Po sklopení sedaček získáte 951 litrů.

Model Citigo by se měl začít prodávat na podzim tohoto roku. První modely budou pouze ve třídveřové verzi. Na pětidveřovou verzi si budeme muset počkat do června příštího roku. Citigo zahájí prodej pouze pro ČR a Slovensko, ve kterém se bude společně s Volkswagenem Up vyrábět. Zbytek Evropy si na tento městský vůz počká až do příštího roku.

Jak již bylo zmíněno, Citigo se bude vyrábět v Bratislavě. Pro Škodu Auto to bude první vůz, jehož výroba bude mimo Českou republiku. U nás se zatím se Citigo nepočítá. V Bratislvě budou z jedné linky sjíždět VW Up a Škody Citigo. Jedná se o velmi podobné modely se shodnými systémy. Oba vozy jsou vybaveny například brzdovým asistentem „City Safe Drive“, který není u těchto vozů běžný.

Citigo bude k dispozici s motorem o objemu 1.0 litru a výkony: 44 kW/60 k a 55 kW/75 k. Obě motorizace skrývají tříválcový agregát, který byl speciálně vyvinut pro Citigo. Jedná se tedy o úplně nové motory. To se projevilo i na spotřebě, která je u varianty Green tec 4,2 l / 100 km. Slabší motor bez této úpravy má spotřebu o tři desetiny horší. Silnější agregát dosahuje kombinované spotřeby 4,7 l /100 km.

Citigo by mělo uspokojit mladé řidiče i seniory. Jako druhé auto do rodiny (do města a na nákup) je naprosto dostačující. Navíc odhady ceny se pohybují kolem 180 000 korun, což je velmi přívětivé. Citigo má budoucnost před sebou, s velkou pravděpodobností se stane velmi oblíbené.

Sdílejte
Sdílejte

Tagy: , , , , , ,

Zanechte odpověď

TOPlist