|
(zatím nehodnoceno)
Loading...Loading...

Citigo předčilo očekávání

ŠKODA AUTO vkládala do modelu Citigo velké naděje. Určité představy o jeho prodejnosti měla, ale na tak vysoké pozice, kterých Citigo dosáhlo, nepomyslela. Citigo naprosto narušilo český trh minivozů.

Ve své kategorii se Citigo stalo čtvrtým nejprodávanějším vozem roku. K tomuto výsledku stačily Citigo necelé tři měsíce. Dosud se tento model dostal již k více než 500 zákazníkům. Zájem o Citigo neupadá, a proto je jasné, že automobilka očekávání umístění na pozici nejvyšší (v kategorii minivozů). Zvýšení prodejnosti by měla pomoci i pětidveřová verze, jež bude představena v březnu na autosalonu v Ženevě. Dalším důležitým faktorem by mohlo být zpřístupnění nejlevnější varianty, kterou aktuálně není možné objednat. Škoda Citigo by tak začínala s cenou na 179 900 korunách.

Automobilka zveřejnila zajímavé informace z dosud uskutečněných prodejů nejmenšího modelu. Většina zákazníků byla ze starší věkové kategorie. Pozoruhodná je i skutečnost, že nejprodávanější konfigurací, nebyla nejlevnější alternativa. Bylo tomu spíše naopak. Velmi často se objednávalo Citigo v plné výbavě. Cena se tak vyšplhala na 270 000 korun. Mě osobně to již přijde hodně. Za tuto cenu seženete Fabii, Roomster, ale i Octavii (Tour Trumf). U konkurence, například u Hyundaie (který je v současné době velmi oblíben a pro českou automobilku je velkou konkurencí) mít tyto modely (do 270 000 korun): i10, i20, i30, i30cw a ix20. Konkurence je tedy opravdu silná.

Z prodejů Škody Citigo je patrné jediné. Češi jsou patrioti, věří české značce a raději si připlatí za bezstarostnost (skvělé pokrytí servisem a dostupnost náhradních dílů). Avšak je nutné uznat, že Citigo za cenu 270 000 nabízí takovou výbavu, které u žádného jiného vozu za tuto cenu nedostanete. Uvidíme, jak se ceny změní po příchodu pětidveřové verze.

Sdílejte
Sdílejte

Tagy: , , , , , , , , , ,

Zanechte odpověď

TOPlist