|
(zatím nehodnoceno)
Loading...Loading...

Dálnice budou střeženy šestiválcovými Superby

Dálniční oddělení získalo silnou posilu do týmu. Po českých dálnicích se bude prohánět policejní Superb, kterému unikne jen málokteré vozidlo. Pojďme se podívat na policejní Superby, které nás budou chránit před piráty silnic.

Dálniční policie má nově k dispozici celkem sedm vozů Škoda Superb 3,6 FSI V6 v policejní úpravě. K předání vozů došlo 10. prosince a speciální modely Superb jsou mimo policejní nadstavby (modré majáčky, radary, kamera, panel s nápisem a další) vybavené také GPS přijímačem, systémem Emergency System Data Recorder se záznamem pohybu vozidla a stavových hlášení VRZ, hledacím přenosným světlometem a potřebnou elektroinstalací a kabeláží. Zároveň byly namontovány i další nezbytné prvky výbavy, jako je druhá baterie nebo držáky na policejní vybavení v prostoru posádky.

Škodě Superb 3,6 FSI V6 jen tak neujdete a rozhodně to ani nedoporučujeme. Ke zrychlení z nuly na 100 km/h stačí šestiválcové limuzíně pouhých 6,4 s a ve zrychlování může pokračovat až k hranici 250 km/h (tedy na rychlost, kde většina silných aut narazí na omezovač). Superb využívá automatické dvouspojkové převodovky DSG a pohonu všech kol. Pokud příslušníci policie nebudou pronásledovat silniční piráty, mohou se služebním Superbem jezdit za 9,3 l/100km.

Zdroj: Škoda Auto


Sdílejte
Sdílejte

Tagy: , , , , , , , , ,

Zanechte odpověď

TOPlist