|
(zatím nehodnoceno)
Loading...Loading...

Další model ponese název Rapid

Winfried Vahland (šéf automobilky Škoda Auto) zveřejnil jméno nové kompaktní limuzíny. Ta ponese název Rapid, ovšem se svým indickým jmenovcem nebude mít zřejmě nic společného.

Nová Škoda Rapid bude představena na podzim. Rozměrově by měla zapadnout mezi Octavii a Fabii. Vyplní tak mezeru mezi těmito modely a přiláká zákazníky, pro které je Fabie příliš malá a Octavie zbytečně velká. Navíc tento model bude kompaktní limuzínou, která může plnit funkci rodinného auta, ale i manažerského vozu.

V České republice bude Rapid vycházet z konceptu MissionL. Do budoucna se připravuje i třetí Rapid, který by měl oslovit Čínu. Škoda Auto tedy volí jedno jméno pro tři různé vozy, respektive pro podobné vozy, které jsou upraveny na konkrétní mentalitu a kulturu lidí v jednotlivých částech světa.

Škoda Rapid se bude vyrábět v závodě v Mladé Boleslavi, kde se aktuálně dokončuje moderní hala. Název Rapid je použit již potřetí v historii. Poprvé tak Škoda Auto učinila u sportovního kupé ve třicátých letech. Comeback zažil název Rapid v roce 1984 až 1990, kdy jménoRapid neslo kupé vycházející ze Škody 120 (sedan). Ostatně tento vůz můžeme vidět na českých silnicích i dnes. V pořadí třetí Rapid bude vycházet z konceptu MissionL, bohužel oficiální fotky zatím nejsou k dispozici.

Sdílejte
Sdílejte

Tagy: , , ,

Zanechte odpověď

TOPlist