|
(zatím nehodnoceno)
Loading...Loading...

Fabia Super 2000 se představila při Rally Bohemia

Jubilejní 35. ročník Rally Bohemia odstartoval 4. července u Škoda Auto Muzea v Mladé Boleslavi. Také letos je generálním partnerem závodu automobilka Škoda.

Populární „Bohemka„, jeden z nejstarších a nejprestižnějších závodů u nás (poprvé se jel v roce 1974) nabízí fanouškům rallyového sportu každoročně atraktivní podívanou v okolí města automobilů i městskou erzetu, závod historických vozidel a v rámci statické prezentace (u startovací rampy) také představení prototypu soutěžního vozu Škoda Fabia Super 2000.

Při testování Fabie Super 2000 se za volantem vystřídali Jan Kopecký, rakouský mistr Raimund Baumschlager či finský ex-šampion Sebastian Lindholm. V poslední době přispěl svými zkušenostmi také dvojnásobný mistr světa a ikona rallyového sportu, Carlos Sainz.

Fabia Super 2000 disponuje dvoulitrovým čtyřválcovým atmosférickým motorem, který vychází ze standardu motoru 2.0. FSI / 110 kW, šestistupňovou sekvenční převodovkou a pohonem všech čtyř kol s trojicí pasivních diferenciálů. Délka vozu je 3992 mm, šířka 1798 mm a rozvor kol 2486 mm. Všechny parametry vozu vychází z regulí mezinárodní automobilové federace FIA.

Zdroj: Škoda Auto

Sdílejte
Sdílejte

Tagy: , , , , ,

Zanechte odpověď

TOPlist