|
(zatím nehodnoceno)
Loading...Loading...

Konec emisních nálepek, nově stačí pouze ta červená

Každé auto má na zadní SPZ dvě nálepky, jednu červenou z STK a jednu zelenou z emisní kontroly. Nově tomu tak již není a zřejmě i vy už jste našli auto, které má vylepenou pouze jednu nálepku, případně je ta zelená již prošlá. Jaké jsou změny a kde jsou problémy?

Od roku 2015 se vylepuje pouze červená nálepka, tedy STK. Z principu věci to je logické, protože automobil jde na technickou kontrolu až po měření emisí a tato známka je tedy skutečně nadbytečná. Měření emisí tím bylo pouze nadměrně administračně zatíženo, nehledě na vydávání bločků o způsobilosti.

Nový zákon se snaží pomoc a zelenou nálepku emisí zrušil. Ovšem nic není bez problémů. Správně by známka měla být stržena a místo ní by má být vylepena prázdná bílá. Ovšem emisní kontroly nebyly touto nálepkou vybaveny a dostáváme se tak do kuriózní situace. Starou nálepku nelze strhnout, aniž by byla nahrazena. Bez nálepky jezdit nelze a novou také nemůžeme vylepit. Co s tím? Podle zákona dokonce za vše můžeme dostat pokutu. Policie ČR by měla být tolerantní, ale co se stane při kontrole v zahraničí? To je otázkou, v každém případě se jedná o ukázkový případ byrokracie a jejího polovičatého řešení.

Sdílejte
Sdílejte

Tagy: , , , , , ,

Zanechte odpověď

TOPlist