|
(1 hlasů, průměr: 6,00 z 10)
Loading...Loading...

Koupě letních pneumatik: Výměna zimních za letní

Období povinné zimní výbavy, tedy zimních pneumatik je u konce. Pro řidiče to znamená výměnu zimních pneu za letní, v některých případech i koupi nových letních pneumatik.

Povinnost zimních pneumatik platí již jen do 31.3.2013. Tedy cca posledních 14 dní. Je nejvyšší čas kontaktovat pneuservis a výměnu pneumatik objednat. Pokud si pneumatiky skladujete sami, je vhodné využít potřebnou kosmetiku proti zpuchření. Dále zkontrolujte vzorek, v dnešní době můžete využít indikátorů.

Letní pneumatiky vybírejte dle několika faktorů. Samozřejmostí je správný rozměr, dále počet najetých kilometrů (ročně) a vlastnosti pneumatiky. Obecně platí, že pneu s vyšší životností nabízí horší vlastnosti. V případě zájmu můžete koupit i speciální pneu na vodu atd.

Doporučujeme kupovat pneumatiky ověřených značek. Supermarketové neznačkové penu jsou v mnoha případech sice levné, ale tím jejich výhoda končí. Vhodné jsou maximálně na starý vůz s minimálním využití.

Pokud již nyní víte, že jsou vaše zimní pneumatiky opotřebované, můžete si již nyní koupit nové. U zimních pneumatik hraje roli i stáří pneumatiky, ale pokud se jedná o pneu rok výroby 2012/2013 nemusíte se obávat a zimní pneumatiky můžete ve slevě nakoupit již nyní. Využijte neprodaných zimních zásob.

Sdílejte
Sdílejte

Tagy: , , ,

1 Odpověď pro “Koupě letních pneumatik: Výměna zimních za letní”

  1. jorky napsal:

    Ze značek bych doporučil Continental nebo Bridgestone, mám s nimi nejlepší zkušenosti 😉

Zanechte odpověď

TOPlist