|
(zatím nehodnoceno)
Loading...Loading...

Kvalita automobilů Škoda Auto

Záruka, skvělý pocit z nového vozu, stoprocentní podpora a okamžité řešení případných problémů. Přesně tak to vypadá v případě nového vozu. Ovšem jak jsou na tom automobily Škoda Auto po pěti, deseti či více letech?

Samozřejmě vždy záleží na zacházení s vozidlem, na servisu, provedených úkonech a také na motorizaci. Po agregátech 1.2 HTP nemůžete chtít 300 000 kilometrů. Ovšem po dieselech již ano.

Tento článek vychází z bohatých zkušeností s vozy Škoda Auto (zároveň nemám s touto značkou žádný pracovní závazek). Pokud hledáte starší prostorné auto české automobilky, naprosto se nabízí Škoda Octavia 1.9 TDI první generace. Tento vůz je naprostým držákem, viděl jsem i několik těchto vozů s nájezdem nad 400 000 kilometrů a mimo pravidelného servisu a opotřebení běžných součástek nemají tyto vozy žádné větší investice (navíc nabízejí spotřebu pod 5l/100km). Situace je obdobná i u dieselových Fabií.

Samozřejmě ani benzín není špatný, ale motorizace 1.2 HTP z druhé ruky je již trochu loterií (hodně záleží na zacházení s vozem a servisu), navíc při vyšších kilometrech… Proti benzínovým agregátům rozhodně nic nemám (sám vlastním takové auto), ale obecně platí, že diesel má vyšší životnost a tento faktor byste měli u ojetého automobilu zhodnotit. Velmi důležitý je i servis, který mnohé napoví. Automobily Škoda Auto od první generace Octavie nabízí velkou kvalitu, pokud mají tyto vozy pravidelný servis a pečlivého majitele, můžeme je označit za „držáky.“ Pozor bych si dával pouze na již zmíněnou 1.2 HTP, tento agregát je určen méně náročným řidičům, případně autům do města.

Sdílejte
Sdílejte

Tagy: , , , , , , , ,

Zanechte odpověď

TOPlist