|
(zatím nehodnoceno)
Loading...Loading...

Letní pneumatiky: ještě jste nepřezuli?

Mnoho řidičů stále jezdí na zimních pneumatikách. Naprosto jednoduše to poznáte například na parkovišti u supermarketů, kde krátkým pohledem zmonitorujete okolní automobily. Ukážeme si, proč je dobré přezouvat, jaké to má výhody a nevýhody.

Vyhláška udává povinnost zimních pneumatik ve vyznačených úsecích a na souvislé vrstvě sněhu nebo ledu do 31. března. Toto datum je již za námi, ale mnoho řidičů stále nepřezulo, proč?

Zimní pneumatiky jsou měkčí a zajišťují lepší kontakt s vozovkou. To v zimních měsících zcela určitě oceníte, ale v současných denních teplotách již nikoliv. Zimní pneu jsou akorát hlučnější, zvyšují spotřebu a to až o 0,5 litru na 100 kilometrů, rychleji se opotřebovávají a jsou dražší.

Řidiči, kteří nepřezuli již nemají příliš racionálních důvodů, proč tento krok odkládat. Využíváním zimních pneumatik v létě trpí nejvíce peněženka řidičů a to nejen u čerpací stanice, ale i u dalšího nákupu drahých zimních pneumatik, které se „sjedou“ mnohem rychleji.

K nepřezutí existuje jen jeden důvod, zimní pneumatiky chcete dojet a vyhodit. Pokud je již vzorek  opotřebován, můžete pneumatiky tímto způsobem v létě dojet a ušetřit část vzorku letních pneu.

Sdílejte
Sdílejte

Tagy: , , , , ,

Zanechte odpověď

TOPlist