|
(zatím nehodnoceno)
Loading...Loading...

Manuální vs. Automatická převodovka

Zvažujete koupi nového či ojetého vozu? Nejste si jisti zda zvolit manuální či automatickou převodovku? Poradíme vám, který druh je vhodný právě pro vás. Škoda Auto nabízí ve svých modelech obě varianty.

Mnoho řidičů si myslí, že automatická převodovka je pouze pro pohodlné motoristy. Ovšem je tomu opravdu tak? Automatická převodovka je skutečně pohodlná. Do velké míry ulehčuje ovládání vozidla a to především začínajícím řidičům. Dále citelně zvyšuje jízdní komfort a to především v kolonách (ve městech). Výhod automatické převodovky je mnohem více. Například nižší spotřeba paliva. Automatická převodovka se snaží vždy udržovat motor v optimálních otáčkách, tím snižuje jeho opotřebení. Je statisticky dokázáno, že automobily s automatickou převodovkou mají motor v lepší kondici, než stejné vozy s manuální převodovkou.

Ovšem automatickou převodovku nelze jednoznačně vyloučit. Právě s ní jste pravými pány svého vozu. Vždy zařadíte to, co chcete vy. Navíc i samotná spojka vám dává určitou výhodu.

DSG

Pouze tři písmena, DSG. Přesně tyto automatické převodovky používá Škoda Auto. Já osobně jsem drtivou většinu najezdil s manuální převodovkou. V automatické převodovce vidím určité výhody, ale manuál je pro mě manuál a v porovnání se starými automaty bych neměnil. Ovšem DSG?

Dvouspojková převodovka, která má zařazené dva stupně najednou. Když zrychlujete, máte zařazenou trojku, čtyřka je již připravena. Mimo rychlosti, nižšího zrychlení, klesá s DSG i spotřeba. Přeřazení proběhne za 4 setiny a je maximálně komfortní. Navíc dnes je již samozřejmostí více nastavení (sport, komfort…). Dále můžete i u automatu do rychlostních stupňů zasahovat a sami volit, na co pojedete (neplatí u všech vozidel s automatickou převodovkou).

DSG je jasnou volbou pro řidiče, kteří váhají mezi manuálem a automatem. Ovšem každý druh oslovuje jinou skupinu řidičů. Obecně, nikoliv plošně můžeme říci, že automat preferují především ženy a manuál muži. A co zastáváte vy?

Sdílejte
Sdílejte

Tagy: , , , , , , , , , , , , , ,

Zanechte odpověď

TOPlist