|
(zatím nehodnoceno)
Loading...Loading...

Máte zálusk na nový VW Sharan, na benzín zapomeňte

Velké MPV v repertoáru Škoda Auto chybí a tak se musíme podívat na koncern Volkswagen. Zde již není problém a vyberete si například VW Sharan, Touran, případně by vaše požadavky mohla splnit i civilní verze Caddyho. Pokud jste ovšem k tomu všemu příznivci benzínových motorů, výběr se vám dost zúží.

Nový Volkswagen Sharan má s motorizací jednoduché – 2.0 TDI. Můžete si sice vybrat verzi od 110 až po 165 kW, ale pořád dostanete pouze diesel. Rozhodně teď nechceme diesel shazovat. Jedná se o velké auto a rozhodně má i své opodstatnění, ale doby, kdy se dal Sharan koupil s třílitrovou benzínovou V6kou jsou již nadobro pryč.

Potkal jsem se i se zarytým benzínovým nadšencem, který na zmíněné benzínové variantě Sharanu má najeto přes 300 000 km a do dieselu jej nikdo nepřesvědčí. Motory jsou již na dnešní poměry relativně tiché, ale na benzín nemají a konkrétně V6 má také něco navíc. Se šesti válci je potřeba se rozloučit, ale další auto bude pět benzínové a pokud se má zachovat značka, volba musí padnout na Tourana nebo Caddyho.

Ostatně nový Sharan pořídíte od 910 900 Kč. Nový Touran začíná na ceně 555 900 Kč a Caddy v rodinné verzi dokonce od 502 967 Kč a to jsou také znatelné rozdíly.

Sdílejte
Sdílejte

Zanechte odpověď

TOPlist