|
(zatím nehodnoceno)
Loading...Loading...

Nová malá Škodovka

skoda auto logoŠkodovka chce zasáhnout i do nejmenší kategorie osobních automobilů, kterou jsou malé městské vozy. V této třídě se zatím nikdy nepohybovala. Mnoho lidí si do města kupuje již ověřenou fabii, ale ta by měla být oproti připravovanému mini autu naprostým obrem.

Jméno nového automobilu zatím není známé. Nejvíce se mluví o názvech, které přímo napoví, s kým máte tu čest. Nový vůz by tedy mohl být pojmenován například: Škoda City, nebo Škoda mini.

Koncern Volkswagen by chtěl drobný automobil prodávat pod značkami VW, Škoda a časem i Seat. Každý z vozů by měl svůj vlastní název a lišil by se v mnoha detailech. Avšak jeho základ by zůstal stejný.

Podoba nové škodovky zatím není známá. Škoda Auto dokonce ani nepotvrdila plánovanou výrobu. S největší pravděpodobní chce vše utajit a vůz představit v Ženevě 2011. Tento krok je samozřejmě pochopitelný a Škodovka si od něj slibuje větší zájem.

Pokud chcete odhadovat podobu nového mini auta, tak se obraťte na VW Up koncept. Tento vůz by měl mít stejné základy, jako připravovaná novinka české automobilky.

I když je vše přísně utajeno, tak se na internetu již objevily první snímky malých zahalených vozů. Jednalo se o dvojici městských aut, která byla dobře maskovaná. S největší pravděpodobní se jednalo o mini od VW a Škodovky.

Na veřejnost se dostali i základní informace, bohužel není jasné, pro který vůz (VW, nebo Škoda). Podle nich by měl nový automobil měřit 3,45 m na délku a 1,63 m na šířku. Jeho výška se odhaduje na 1,5 m.

Základní pohonnou jednotkou bude s největší pravděpodobností zážehový tříválec o objemu 1,0. Jeho výkon by měl být 65 k. V nabídce také nebude chybět známý motor 1,2 s výkonem 75 k. Pro zájemce, kteří by chtěli mít opravdu rychlé malé auto, bude k dispozici turbomotor s obsahem 1,0 a výkonem úctyhodných 85 k.

Hodně se mluví i o vzniku nového motoru. Zřejmě by se jednalo o 0,8 TSI. Do mini aut, která se hodlá Škoda a VW vyrábět by byl naprosto dostačující a díky nové technologii by bylo auto velmi mrštné.

Znepokojující je cena, která je odhadnuta na 8 500 liber. Při kurzu 30,- Kč za libru to činí 255.000,- Kč. To znamená, že by byl nový automobil dražší, než je stávající fabia. Jedinou uklidňující zprávou je fakt, že žádné z čísel nebylo potvrzeno. Doufejme tedy ve snížení ceny malé Škodovky.

Autor: Jiří Vencl

Sdílejte
Sdílejte

Zanechte odpověď

TOPlist