|
(zatím nehodnoceno)
Loading...Loading...

Nová Octavia bude představena na jaře 2012

Škoda Octavia je nejprodávanějším modelem značky. Popularita tohoto vozu je obrovská. Při pohledu na české silnice vidíte jednu Octavii za druhou. Ostatně není se čemu divit. Cena je v porovnání s kvalitou skvělá a servis naleznete všude.

Octavia byla tím modelem, který vytvořil české automobilce jméno. Její design je nadčasový a hodí se pro každého. Modely kombi jsou vhodné pro rodiny a sedany s bohatou výbavou pro manažery.

Octavia se tedy stala velmi rychle populární. Nejenom designem, výbavou, ale i motorizací. Výkonné benzínové motory uspokojily všechny zákazníky toužící po agresivní jízdě. Na druhé straně byl agregát 1.9 TDI s výkonem 66 kW. Na delších trasách s ekonomickou jízdou jste se dostali na spotřebu kolem 4 litrů nafty. Při velkém snažení i na opticky hezčích 3,9 l / 100 km (osobně mohu potvrdit). Avšak taková jízda vyžadovala již pevné nervy.

O kvalitách Octavie tedy není potřeba pochybovat. Tento vůz dokáže uspokojit každého.

Škodovka si na Octavii zakládá. I když je na tom právě teď česká automobilka dobře a prodejnost ji roste, tak nechce nic podceňovat. Konkurence je velká a Octavie se ocitá v ohrožení mnoha levnějších a designově zajímavějších vozů (například Kia je velkým konkurentem).

Aby Škoda Auto upevnila pozici nejprodávanějšího modelu, tak se rozhodla vydat novou generaci Octavie. Tato zpráva sice není oficiálně potvrzena, ale z koncernu Volkswagen již nějaké informace unikly.

Nová generace by mohla být představena na jaře roku 2012. Do výroby by poté šla na podzim stejného roku.

Sice to jsou jen spekulace a několik málo zpráv, které unikly, ale s velkou pravděpodobností tomu tak bude. Současné generaci Octavie je již sedm let. Koncern volkswagen se snaží „oživovat“ modely nejpozději každých osm let. Navíc příští rok bude k dispozici i nový podvozek pro VW Golf VII. octavia přitom využívá právě tohoto prvku. Je tedy velmi pravděpodobné, že se vyvíjí pro Golf i Octavii.

Možná si říkáte, že nový Golf (VI generace) byl představen nedávno. To je sice pravda, ale jedná se spíše jen o přechodnou generaci. Něco podobného jako facelift Octavie.

Nový podvozek bude umožňovat umístění baterií a počítá i s elektromotorem. Od roku 2013 chce Volkswagen sériově vyrábět elektromobily.

Nová Octavie by měla mít větší rozvor, ovšem neočekává se její celkové prodloužení. Na délku by měla měřit stejně a prostor uvnitř automobilu by měl být také velmi podobný.

Pokud vše dobře dopadne, tak novou Octavii spatříme na jaře příštího roku.

Sdílejte
Sdílejte

Tagy: , , , ,

Zanechte odpověď

TOPlist