|
(zatím nehodnoceno)
Loading...Loading...

Nová Škoda Fabia přijíždí na české silnice v třetí generaci

Škoda Auto má v systému kolem 1 500 závazných objednávek na Fabii. Zákazníci se již každým dnem dočkají a Fabia 3. generace za chvíli zaplaví české silnice. Bude tak úspěšná jako přechozí model? A kolik za ni zaplatíte?

Předobjednávky přijímala Škoda Auto hned od oficiálního představení v Paříži. Zákazníci si sice kupovali zajíce v pytli, ale první testy říkají jediné, rozhodně neprohloupili. Recenzenti si chválí především podvozek. Výsledek je údajně jednoznačně znatelný. Zavěšení kol odvádí skvělou práci a Fabia ve třetí generaci je jako vyměněná. Nejedená se tedy pouze o mírný facelift, ale celkový zásah zkvalitňující jízdní vlastnosti vozu.

A cena? Pořizovací cena plnohodnotně vybaveného vozu, včetně paketu výbavy PLUS, s nadčasovým designem, inovativní technikou činí 239 900 Kč. Za tyto peníze očekávejte motorizaci 1.0 MPI s výkonem 44 kW. Paket PLUS, v ceně 5 000 Kč je již zahrnut v ceně, obsahuje: manuální klimatizaci, elektrické ovládání předních oken a elektricky vyhřívaná a ovládaná vnější zpětná zrcátka, přidá také lakování vnější kliky dveří a vnější zpětná zrcátka v barvě karoserie.

Výbava není špatná, ale ocenili bychom také přední mlhovky, palubní počítač, MAXI DOT, dálkové centrální zamykání nebo digitální radiopříjem (rádio).

Do města vám bude výše zmíněná varianta určitě stačit. Pokud s Fabií plánujete i delší trasy, raději volte motorizaci 1,2 TSI, případně dieselovou verzi 1,4 TDI. V ruku v ruce s delší trasou rostou i nároky na výbavu. Pojďme se tedy podívat na dieselovou variantu ve výbavě Style. Fabii jsme dále vybavili tempomatem, radiem Bolero za 5 500 Kč, rezervním kolem, alarmem, kotoučovými brzdami vzadu, bilým metalickým lakem a nezapomněli jsme ani na hliníková kola. A celková cena? 434 900 Kč za slušně vybavenou Fábii, ale zdaleka ne v plné výbavě. To nám již nepřipadá málo a možná by stála za zvážení i konkurence. Na druhou stranu ve verzi kombi, která vstoupí na český trh počátkem ledna 2015, máme prostorné a velmi slušně vybavené auto. A co si o ceně myslíte vy?

Sdílejte
Sdílejte

Tagy: , , , , ,

Zanechte odpověď

TOPlist