|
(zatím nehodnoceno)
Loading...Loading...

Nová Škoda Felicia?

Škodovce se velmi často vytýká její úzký sortiment. Ještě nedávno vyráběla pouze tři modely (Fabia, Octavia a Superb). V poslední době k této stále trojici přibyl Roomster a Yeti. Právě poslední vozy jsou velkým přínosem. Hlavně Yeti vyplnil velkou mezeru, kterou měla Škodovka v kategorii SUV.

I přes rozšíření nabídky nedokáže Škoda Auto uspokojit všechny zákazníky. Zcela ji chybí malé městské auto a rodinný levný vůz. Naštěstí jsou již obě kategorii ve vývoji a čeká se jejich brzké odhalení.

O malém voze se velmi mluví, dokonce už byly pořízeny jeho zahalené záběry. Zatím ovšem není známo, kdy bude představen. Nový automobil je zatím označen jako NSF – New small family. Často se také udává název Škoda City, nebo Škoda Mini.

Vozy značky Škoda jsou nechvalně známé svoji cenou. Koncern Volkswagen nařídil její redukci, a proto jsou nyní auta levnější. Avšak na trhu je velká konkurence a Škovce chybí levné auto někde mezi Fabií a Octavií.

Tuto mezeru by měl vyplnit nový model, označován prozatím jako A-Entry. Hodně se mluví o tom, že bude představen již v březnu 2011 na Ženevském autosalonu. Pokud by byl projekt realizován, mohli bychom vidět nový vůz v roce 2012. S největší pravděpodobností by dostal jméno Felicia.

Cílovou skupinou tohoto automobilu by měli být mladé rodiny, které chtějí kvalitní vůz za málo peněz. Ceny se již nyní odhadují těsně pod cenou Fabie. Ovšem není důvod k radosti, protože za takto málo peněz dostanete jen základní model, ve kterém budou použity již zastaralé prvky (staré rádio, climatronic první generace…). Denní svícení bude již za příplatek.

Jen budoucnost odhalí všechny klady a zápory nového automobilu. Ale už teď se dá předpokládat, že jeho cena bude v solidní výbavě vysoká.testy nového typu Škody?

Autor: Jiří Vencl

Sdílejte
Sdílejte

Tagy: , , ,

Zanechte odpověď

TOPlist