|
(zatím nehodnoceno)
Loading...Loading...

Nová Škoda Octavia Combi (4×4)

Nová generace bestselleru české automobilky ve verzi combi míří na trh. Verze liftback bude již příští měsíc obohacena o combi, která bez pochyb patří na český trh. Pro mnoho služebních i soukromých zákazníků je právě Octavia Combi nepostradatelná.

Od května se začne prodávat nová generace Octavie Combi. O měsíc později, tedy v červnu přijde i verze s pohonem všech kol. V rámci několika týdnů tak Škoda Auto zcela obmění předchozí generaci. Počkat si musíme jedině na verzi RS, která je ovšem pro opravdové fajnšmekry.

Nová generace Octavia Combi je vylepšena v každém směru. V interiéru narostla do všech směrů. Cestující vpředu i vzadu pocítí více místa pro kolena, nad hlavou, ale i do šířky. Mezigeneračně byla snížena spotřeba až o 17 %. Svůj podíl na tom má i nižší hmotnost o 102 kg. Pozitivní zprávou je i zvýšení objemu kufru na 610 litrů (590 u liftbacku, nutno počítat s horší přístupností). Po sklopení sedaček se dostaneme až na 1 740 litru (i tato hodnosta je vyšší, mezigeneračně o neuvěřitelných 85 litrů).

U pohonu 4×4 byla zdokonalena mezinápravová spojka Haldex páté generace. 4×4 nabídne tři agregáty: 1,8 TSI/132 kW, 1,6 TDI/77 kW a 2,0 TDI/110 kW. U dvoukolky je nabídka širší, od 1,2 TSI/63 kW nebo silnější 77 kW až po vyladěnou 1,8 TSI o výkonu 132 kW. K dispozici je i 1,4 TSI o výkonu 103 kW. Co se týká dieselů, vybírat můžete z 1,6 TDI (77 kW) a 2,0 TDI (110 kW).

Mimo základní verze naleznete v nové Octavii například systém STOP and START s rekuperací energie. Právě on pomáhá ve výrazné mezigenerační úspoře.

Sdílejte
Sdílejte

Tagy: , , , , , , , , , , , , , , , ,

Zanechte odpověď

TOPlist