|
(1 hlasů, průměr: 2,00 z 10)
Loading...Loading...

Nová Škoda Octavia

Třetí generace bestselleru české automobilky je odhalena. Známe nové systémy i celkový design nové Škody Octavie. Naváže třetí generace na úspěch předchozích Octavií?

Hned na začátku můžeme českou automobilku pochválit za design. Škoda Octavie se vydala trochu jiným směrem. Nejedná se jen o mírně upravený design. Změna je opravdu rapidní a Octavie tak dostává novou tvář v souladu s DNA designem. Nová Octavie nepopírá rysy české automobilky, Octavie.

Škoda Octavia mění hranice svého segmentu. Nové rozměry přinášejí ještě větší pohodlí pro posádku i více místa pro zavazadla.

Od pedálů po zadní opěrku naměříme v nové Octavii 1 782 mm, pro kolena vzrost prostor o 73 mm a pro hlavu o 980 mm. Velmi atraktivní je nová hodnota zavazadlového prostoru. 590 litrů zavazadlového prostoru nové Škoda Octavie bude velkým lákadlem. Ve voze se nepovedlo lépe hospodařit se současným prostorem, a proto vůz narostl do délky a do šířky: nový model je o 90 mm delší a o 45 mm širší.

Nová Škoda Octavia nabídne systémy, které se objeví u Octavie poprvé. Ovšem najdeme zde i prvky, které se objeví poprvé v celé automobilce. Jedná se například o Front Assistant s funkcí nouzového brzdění, Lane Assistant udržující vůz ve správném jízdním pruhu, multikolizní brzdu s automatickou aktivací brzd při nehodě, Crew Protect Assistant připravující prostor posádky na blížící se nehodu, Driver Activity Assistant rozpoznávající únavu řidiče.

Naprosto poprvé bude využito Adaptive Cruise Assistant (ACA), asistentu dálkových světel Intelligent Light Assistant či parkovací asistent Automatic Parking Assistant. Do nové Octavie si můžete objednat i elektrickou panoramatickou střechu a další zajímavou výbavu. Změny se dočkal i navigační systém a autorádio. Nový design více zapadá do velmi sebevědomé nové Octavie. Celý vůz se řídí motem Škoda Auto – Simply Clever (prostě chytrý).

Nová Octavie bude nabízena se čtyřmi benzínovými a naftovými motory. Vybrat si můžete od úsporných dieselových motorů se spotřebou pouhých 3,4 litru na 100 kilometrů až po 1,8 TSI/132 kW. Zvolit si můžete mezi manuální a automatickou převodovkou DSG. Do budoucna se počítá i s modelem RS a pohonem všech kol.

Sdílejte
Sdílejte

Tagy: , , , ,

Zanechte odpověď

TOPlist