|
(zatím nehodnoceno)
Loading...Loading...

Nová Škoda Octavia RS: Nejrychlejší v historii

Česká automobilka představí nejrychlejší sériově vyráběný vůz s okřídleným znakem na přídi. Bude se jednat o Škodu Octavii RS, nadupané auto plné emocí se představí již 10. července na Festivalu rychlosti v anglickém Goodwoodu.

Nová Octavia RS zaujme čistě sportovním designem. Adrenalin vám zvednou již jen samotné technické údaje. Pojďme se na ně podívat:

0 na 100 km/h za 6,8 s. Maximální rychlost se vyšplhala na 248 km/h s šestistupňovou manuální převodovkou. Těchto čísel je dosaženo s dvoulitrovým benzínovým motorem o výkonu 162 kW (220 koní). K dispozici je i slabší vznětová varianta s dvoulitrový motorem o výkonu 135 kW (184 koní). 2.0 TDI RS akceleruje z 0 na 100 km za 8,1 s a maximální rychlost se dostala na 232 km/h.

Nové motory jsou nejenom výkonné, ale i ekonomické. Mají vyšší výkon a o 19 procent nižší spotřebu. Při výběru si můžete zvolit automatickou DSG nebo manuální převodovku.

Octavii RS dominuje černý difuzor, chromované koncovky výfuku, tvarovaná sedadla, sportovní tříramenný volant, spojler a LED svícení.

Octavia RS kombinuje brutální výkon s ekonomickými systémy. Zároveň se jedná o rodinný vůz na běžný provoz.

Sdílejte
Sdílejte

Tagy: , , , , , , , , ,

Zanechte odpověď

TOPlist