|
(zatím nehodnoceno)
Loading...Loading...

Nová Škoda Octavia Scout: Individualisti si připlatí

Pro první zákazníky se již nyní připravuje Scout verze nové Škody Octavie. Co tito zákazníci dostanou a za co si vůbec připlatí? Nejen to se dozvíte v článku věnovaném novému modelu.

Již od srpna 2014 chce česká automobilka prodávat novou Octavii Scout. Plastové prvky jsou jasným náznakem, že si Octavie poradí i s lehčím terénem, navíc mnoha řidičům se jednoduše líbí. Na kolik vás však tato láska na první pohled vyjde a jaké přednosti vám přinese?

Začněme cenou, ta rozhodně není nízká, startujeme na částce 682 900 Kč. To vůbec není málo a mnohým řidičům to může za „oplastovanou Octavii“ připadat příliš. Na celou situaci se však musíme podívat i z jiného pohledu.

Škoda Octavia Scout se často měří s luxusnějšími značkami a modely. Příkladem může být Audi A4 Allroad a podobně. V takovém srovnání vyjde cenově Škoda Auto skutečně výhodněji, ale stále se jedná o Octavii. Máme zde tedy několik pro a proti. Nelze jednoznačně usoudit, zda je cena adekvátní, protože ji srovnáváme s luxusnější značkou, každopádně i tak není nízká.

Nový Scout má rozhodně co nabídnout. I za nejnižší cenu 682 900 Kč dostáváte agregát 2.0 TDI/110 kW (150 k) s manuální šestistupňovou převodovkou a pohonem všech čtyř kol. Zvolit můžete i 1.8 TSI/132 kW (180 k) se šestistupňovou dvojspojkovou převodovkou DSG za 694 900 Kč nebo 2.0 TDI/135 kW (184 k) se šestistupňovou dvojspojkovou převodovkou DSG. Všechny Scouty tak mají označení 4×4.

Motory jsou oproti předchozí generaci nejen výkonnější, ale v průměru o 20 procent úspornější. Škoda Auto navíc do Octavií Scout automaticky instaluje paket pro špatné cesty s ochranou podvozku, elektronickou uzávěrku diferenciálu EDS, pracující na obou nápravách. Nechybí ani asistent rozjezdu do kopce. Z interiéru nesmíme zapomenout na klimatizaci CLIMATRONIC, elektricky ovládaná boční okna, barevný displej Maxi DOT, malý kožený paket, dešťový senzor, infotainment rádio SWING, tempomat a vyhřívaná přední sedadla.

Zlepšeny byly i nájezdové úhly v terénu a celková robustnost zvýšila možnost tažení přívěsu až o váze dvou tun. Zda je to dostatečné musíte posoudit sami. Octavia Scout nabízí slušnou výbavu a v poměru s luxusnější konkurencí vám vyjde i cenově lépe. Na druhou stranu se nejedná o offroad ani SUV, stále dostanete Octavii, která vás přijde téměř na 700 000 korun, což nám přece jen připadá příliš.

Sdílejte
Sdílejte

Tagy: , , ,

Zanechte odpověď

TOPlist