|
(1 hlasů, průměr: 8,00 z 10)
Loading...Loading...

Odřený nebo prasklý alu disk: co s ním?

Každý se snaží být opatrný, ale džungle velkoměsta a nástrahy v podobě chodníků, zúžení, kruhových objezdů, parkovišť a dalších jsou všude. Disk navíc snadno poškrábe i někdo jiný, komu auto půjčíte a není na něj zvyklý.

V tom lepším případě bude poškození skutečně malé a po chvilce emocí se s ním vypořádáte. Pokud disk škrábnete více nebo jste prostě perfekcionista a nesnesete žádné nedokonalosti, můžete si jej nechat opravit. Většina pneuservisů vám tuto službu nabídne. Pokud je disk lehce odřený, tak jej za cca 1 000 Kč můžete nechat opravit. Cena u všech čtyřech disků je levnější a viděl jsem i balíčky za 2 500 Kč za sadu.

Co dělat, když ale disk praskne? Ani k tomu není třeba žádné speciální umění. U disku může snadno prasknout paprsek, případně disk ohnete či prorazíte najetím do díry, kterých je na českých silnicích více než dost. Jak postupovat?

I takové disky je možné opravit. Nedělá to úplně každý a zaměřujte se na pneuservisy, které svařují hliník. Počítejte s tím, že kompletní renovace prasklého disku včetně laku vyjde aspoň na 3 000 Kč u těch nejmenších disků – 14 a 15 palců. Pokud je prasklých více paprsků a disk je například 17palcový s jemnými designovými prvky, cena se může dostat i na více než 5 000. Levnější variantou by samozřejmě byla koupě nového disku, ale ten již zřejmě neseženete, protože společnosti každý rok svoji nabídku obměňují. Není tak úplně od věci si kupovat alu disky v počtu pěti kusů. Nabízí se ještě projít vrakoviště, zadat inzeráty a pokud nic nevyjde, disk nechat opravit. Stále to vyjde levněji, než kupovat celou novou sadu. Na autě totiž musí být dle vyhlášky všechny disky stejné.

Sdílejte
Sdílejte

Tagy: , , , ,

Zanechte odpověď

TOPlist