|
(zatím nehodnoceno)
Loading...Loading...

Počasí výměně zimních kol za letní nepřeje: Odložit přezutí?

I když nám v neděli 31.3. 2013 skoční povinnost zimní výbavy tedy zimního obutí, na jarní teploty to příliš nevypadá. Je vhodné přezouvat i přes předpovídané mrazivé počasí?

Denní teploty do 5 stupňů, noční teploty pod bodem mrazu. Navíc neustálá hrozba nového sněhu a námrazy. Narazit na ledovku i na začátku dubna nebude výjimečné, dokonce pro celou republiku naprosto běžné, aspoň v roce 2013.

Mnoho firem i fyzických osob se již naučilo zamlouvat termíny přezutí zimních kol za letní (a opačně) v dostatečném časovém předstihu. Je téměř standardem, že lidé chtějí co nejdříve přezout na zimní, aby splňovali vyhlášku a byli připraveni na zimu. I opačně, zimní pneu jsou drahé a rychleji se opotřebovávají, co nejbližší výměna za letní je ekonomická (nižší opotřebení pneumatik i nižší spotřeba).

Bohužel svědomití lidé řeší teď nepříjemné dilema. Přezout a riskovat horší jízdní vlastnosti při nízkých teplotách nebo přezutí odložit? Odpověď opravdu není jednoduchá. Přezutí samozřejmě je možné, ale vyžaduje opatrnější jízdu. Rozdíl mezi zimní a letní pneu není jenom na sněhu, ale především za nízkých teplot. Podstatně delší brzdnou dráhu zaznamenáte s letní pneu při nízkých teplotách. Na ledě, sněhu je rozdíl již markantní.

Pokud jezdíte především ve městech a ve dnech, přezutí se obávat nemusíte (ale při nízkých teplotách je vyžadována větší předvídatelnost). Zimní pneumatiky naopak rozhodně neměňte pokud bydlíte ve výše položených oblastech či se tam chystáte.

Sdílejte
Sdílejte

Tagy: , , , ,

Zanechte odpověď

TOPlist