|
(zatím nehodnoceno)
Loading...Loading...

Povinnost zimních pneumatik 2011

Povinnost zimních pneumatik pro rok 2011 přidělala starosti nejednomu řidiči. Letošní sezónu platí jiné předpisy, než minulý rok. Většina řidičů s nimi nesouhlasí, avšak je nutné přiznat, že se novelizace snaží o bezpečnější provoz na silničních komunikacích.

Od 1. listopadu do 31. března bude povinná zimní výbava = zimní pneumatiky o minimální hloubce dezénu 4 mm na všech čtyřech kolech (pro automobily do 3,5 t) nezbytné za těchto podmínek:

– na komunikaci se nachází souvislá vrstva sněhu, led, nebo námraza

– vzhledem k povětrnostním podmínkám by mohla nastat výše zmíněná situace, řidič by měl sledovat předpověď počasí

Samozřejmě v místech, kde je značka povinná zimní výbava musíte mít zimní pneumatiky vždy v rozmezí od 1. listopadu do 31. března. Již minulý rok museli řidiči jezdit na drahých a měkkých zimních pneumatikách v úsecích vyznačených značkou za každého počasí, tedy i ve slunečné dny, kdy se teplota pohybovala okolo 15 stupňů. Do podobné situace se dostanou i řidiči mimo vyznačené úseky, protože hrozba 2 000 korun a ztráta jednoho trestného bodu donutí přezout i je.

Mnoho médií navíc uvedlo nepravdivé informace. Mohli jste se dočíst, že od 1. listopadu jsou zimní pneu povinné. Ano jsou, ale jen ve výše zmíněných případech. Pro ježdění ve městech jsou zatím zimní pneumatiky naprosto zbytečné.

Pokud jste ještě nepřezuli a neoctnete se v místech, kde se nachází značka zimní výbava, tak si zjistěte, čekací dobu pneuservisů. Sjíždět drahé zimní pneumatiky na sluníčkem rozehřátých silnicích je opravdu zbytečné.

Sdílejte
Sdílejte

Tagy: , , , , , , ,

Zanechte odpověď

TOPlist