|
(zatím nehodnoceno)
Loading...Loading...

Povinnost zimních pneumatik 2012

Povinnost zimních pneumatik pro rok 2012 přidělala starosti nejednomu řidiči. Letošní sezónu platí stejné předpisy jako minulý rok. I přesto nadělala řidičům mnoho starostí a první sníh je překvapí.

Od 1. listopadu do 31. března bude povinná zimní výbava = zimní pneumatiky o minimální hloubce dezénu 4 mm na všech čtyřech kolech (pro automobily do 3,5 t) nezbytné za těchto podmínek:

– na komunikaci se nachází souvislá vrstva sněhu, led, nebo námraza

– vzhledem k povětrnostním podmínkám by mohla nastat výše zmíněná situace, řidič by měl sledovat předpověď počasí

Samozřejmě v místech, kde je značka povinná zimní výbava musíte mít zimní pneumatiky vždy v rozmezí od 1. listopadu do 31. března. Jezdit na drahých a měkkých zimních pneumatikách v úsecích vyznačených značkou za každého počasí, tedy i ve slunečné dny, kdy se teplota pohybovala okolo 15 stupňů je povinná. Do podobné situace se dostanou i řidiči mimo vyznačené úseky, protože hrozba 2 000 korun a ztráta jednoho trestného bodu donutí přezout i je (a využívat zimní pneu i v teplých dnech).

Ovšem letní pneumatiky můžete mít i na sněhu mimo výše zmíněné datum. Každopádně zimní pneumatiky jsou zodpovědností každého řidiče a je na každém, zda se chce dostat do problémů (nehoda, pojišťovna, pokuta…).

Mnoho médií navíc uvedlo nepravdivé informace. Mohli jste se dočíst, že od 1. listopadu jsou zimní pneu povinné. Ano jsou, ale jen ve výše zmíněných případech. Pro ježdění ve městech jsou zatím zimní pneumatiky naprosto zbytečné.

Pokud jste ještě nepřezuli a neoctnete se v místech, kde se nachází značka zimní výbava, tak si zjistěte, čekací dobu pneuservisů. Sjíždět drahé zimní pneumatiky na sluníčkem rozehřátých silnicích je opravdu zbytečné.

Sdílejte
Sdílejte

Tagy: , ,

Zanechte odpověď

TOPlist