|
(zatím nehodnoceno)
Loading...Loading...

Problém s emisemi VW zasáhne 85 000 velkých aut

Situace v USA je přehnaná a u běžných osobních automobilů se v zásadě o nic nejedná. I tímto způsobem by šel přeložit přístup Evropy, respektive Německa na dieselgate. Jaká je skutečnost a jaké jsou aktuální odhady.

Jako majitel osobního vozu dieselgate nepociťujete. Samozřejmě každý o něm ví z médií, ale na autě v zásadě není nic špatně. Navíc o trochu horší emise nejsou až zas takový problém. Takto by šlo interpretovat vyjádření německé strany. Německý úřad pro motorová vozidla (KBA) pak sdělil, že software, který Volkswagen podle amerických úřadů využíval k manipulaci s emisemi u luxusních vozů, nepovažuje za závadný ani nelegální. Ve skutečnosti mají ovšem pravdu. Běžného řidiče to nijak nepostihne a dopad nebude tak velký. Co ale velké vozy?

Volkswagen se tak nyní zaměřuje na třílitrové a větší dieselové motory, které vypouštějí až 9krát více oxidu dusíku. Současný odhad těchto vozů hovoří až o 85 000 kusech. Aktuálně jsou tak v hledáčku velké vozy a až na 11 milionů malých automobilů se trochu zapomnělo.

Sdílejte
Sdílejte

Zanechte odpověď

TOPlist