|
(zatím nehodnoceno)
Loading...Loading...

Rapid: Levnější Octavia nebo nový model?

Škoda Rapid upoutává pozornost téměř všude, kam přijede. Společností je často vnímána jako nová Octavia a to nejenom kvůli podobnému designu, ale i celkové neokoukanosti vozu. Ovšem je nový Rapid skutečně zmenšeninou Octavie?

Rapid i nová Octavia jsou modely, které ještě spoustu lidí nevidělo, případně zahlédlo jednu fotku na internetu, v novinách nebo v reklamě. Není se tedy čemu divit, že se oba modely snadno zamění.

Škoda Rapid je Octavii velmi podobá. Česká automobilka přešla na nový design, kterým obdařila Rapida i novou Octavii. Tento fakt znamená generační podobnost Rapida i Octavie. Navíc v interiéru, v motorové nabídce nebo třeba v objemu kufru nenajdeme téměř žádné rozdíly. Konkrétně u kufru se jedná o 30 litrů, jimiž nová Octavia disponuje navíc.

Já osobně bych neoznačoval Rapida za automobil mezi Fabii a Octavií, i když se tam parametricky vejde. V současné době se spíše jedná o tři modely, které k sobě mají blízko. Mírně se liší velikostí a společenskou prestiží. Na mysli mám Rapida, novou Octavii a Superba.

Rozdíl mezi Rapidem a novou Octavii je nutno brát jako rozdíl mezi Octavii a Superbem. I přes všechny tyto spekulace vidím v modelu Rapid velkou budoucnost a sílu sesadit z trůnu současný bestseller Octavii. Za velmi dobrou cenu dostanete kompaktní limuzínu, která dobře vypadá, reprezentuje a zároveň poslouží i jako rodinné auto na dovolenou. Samozřejmostí je ověřená kvalita značky společně se špičkovými jízdními vlastnostmi.

Sdílejte
Sdílejte

Tagy: , , , ,

Zanechte odpověď

TOPlist