|
(1 hlasů, průměr: 10,00 z 10)
Loading...Loading...

Škoda a hybridy?

skoda octavia a hybridyŘidiči se dělí na dvě kategorie. Ta první hybridy prosazuje a vidí v nich jasnou budoucnost. Druhá kategorie hybridy přímo nesnáší, protože je bere jako plýtvání penězi. Jejich vývoj se totiž projevuje i na ceně běžných vozů. Navíc hybridy jsou drahé a většinou je lepším řešením dieselový motor.

Škoda Auto se přiklání na stranu druhé skupiny. Jediné její spojení s hybridem můžete lehce vidět v řadě Greenline. Ovšem v ní nenajdete žádný elektromotor, ale jen upravený vznětový motor s dalšími doplňky, které dělají auto ekologické.

Na autosalonu v Paříži byla představena elektrická Škoda Octavia. Jednalo se o prototyp, který vážil téměř dvě tuny. Zvýšení hmotnosti zavinily samozřejmě těžké baterie. Tento vůz zatím nepůjde do sériové výroby, ale měl ukázat, jaký potenciál se v automobilce skrývá.

Elektrická Škodovka byla naplněna tou nejmodernější technologií a nechyběly jí třeba solární panely na střeše, systém Stop & Start, rekuperace brzdné energie a další systémy. Podle prohlášení byla tato Octavia výsledkem vývoje, na kterém spolupracoval celý koncern Volkswagen.

Málokdo ví, že na světě jezdí plnohodnotný hybridní vůz značky Škoda Auta. Jedná se o Fabii, která nedostala jenom hybridní pohon, ale i náhon na všechna kola. O tuto změnu se postarala britská společnost MIRA, protože mladoboleslavská automobilka se do podobného projektu neměla. Podle prohlášení v tomto ohledu nechce jednat na vlastní pěst a bude pouze pomáhat VolksWagenu.

Osud Škodovky je nyní plně v německých rukou. Ovšem není proč zoufat. Doufejme, že to bude pro naše automobily velkým přínosem. Je nutné si přiznat, že naši západní sousedé jsou v tomto ohledu mnohem lepší a v tomto odvětví se od nich máme co učit.

Autor: Jiří Vencl

Sdílejte
Sdílejte

Tagy: , , ,

Zanechte odpověď

TOPlist