|
(zatím nehodnoceno)
Loading...Loading...

Škoda Auto a cyklistika, nejsou tu jen auta

Škoda v roce 1895 začala na trhu s cyklistikou. I když dnes je jejím cílovým trhem automobilový průmysl, na začátky nezapomíná. Vybrat si tak můžete ze špičkových kol té nejvyšší kvality s hmotností pod 8 kg, nebo „obyčejných“ kol s líbivým designem na výlety.

Celkově má Škoda v nabídce již 14 modelů. Začněme od těch nejprofesionálnějších a silničních. Příznivci, respektive již závodní, nebo aspoň velmi zapálení cyklisté se budou dívat na ŠKODA Road Elite. Vrcholný model váží pouze 7,9 kg. Rám a vidlice jsou z karbonu, kolo je osazené komponenty Shimano-Ultegra. Tento model seženete za 59 991 Kč s DPH. Pokud to je příliš, na silnici můžete využít i ŠKODA Road. Tento model je pouze o 600 gramů těžší, osazen je komponenty řady Shimano 105 a stojí 29 764 Kč s DPH.

Vrcholovým model horských kol zastupuje ŠKODA MTB 29 Elite’ s karbonovým rámem a komponenty řad Shimano XT a SLX. Váha činí pouhých 11,7 kg a cena odpovídajících 59 991 Kč. Novinkou je ŠKODA MTB 27 Elite s váhou 10,5 kg. I zde máme karbonový rám a komponenty Shimano. Cena se zastavila na 39 991 Kč. Dále zde najdeme dvě kola s hliníkovým rámem, konkrétně ŠKODA MTB 29+ s 13,2 kg za  27 422 Kč a o dva palce menší ŠKODA MTB 27 vážící 11,4 kg. Cenovka je zde 19 991 Kč.

I dámy si přijdou na své a to s modelem ŠKODA MTB Lady. Jak je již z názvu jasné, jedná se o horské kolo, speciálně upravené pro ženy. Výbavově je na úrovni ŠKODA MTB 27 a 29+. Cenově se zde pohybujeme v těch nižších příčkách a stejně jako ŠKODA MTB 27, i zde jsme těsně pod hranicí 20 000 Kč.

Zapomenout nesmíme ani na kompromis v podobě ŠKODA Cross, trekingové kolo vhodné i do lehkého terénu. Na své si přijdou i ti nejmenší, pro děti a mládež ŠKODA připravila ŠKODA Racing 24 a ‚ŠKODA Racing 20. Pro ty úplně nejmenší následně ŠKODA Kid.

Pokud se nechcete příliš nadřít, vyberte si elektrické kolo Green E Line. U tohoto typu pohonu funguje elektromotor pouze jako podpora a je tedy nutno šlapat. Elektromotor vás dle nastavení podpoří 35, 75, 150 nebo 300 procenty vlastního výkonu. Kvůli legislativě vás bude pohánět do rychlosti 25 km/h. Elektromotor je možné i snadno demontovat a z kola udělat klasické trekingové. Maximální dojezd elektrokola činí 105 km a to především kvůli efektní rekuperaci energie.

Sdílejte
Sdílejte

Tagy: , , , , , ,

Zanechte odpověď

TOPlist