|
(zatím nehodnoceno)
Loading...Loading...

Škoda Auto na retro výstavě v Paříži

Škoda Auto se řadí mezi automobilky s bohatou historií. Své největší klenoty představila na jednom z nejvýznamnější automobilových salónů Salon Retro Mobile.

Česká automobilka měla rozhodně z čeho vybírat. Chlubí se již 117letou historií. Na akci Salon Retro Mobile vystavovala hned sedm unikátních exponátů. Pojďme si je představit.

Začátky automobilky reprezentuje jízdní kolo Laurint & Klement Slavia z roku 1900. Jedná se o závodní kolo. O šest let mladší je motocykl Laurint & Klement (vyrobeno pouze 675 kusů). Všechny další exponáty jsou již automobily.

Prvním vozem je Hispano Suiza Škoda z roku 1928. Tento automobil se může chlubit objemem 6654 cm3 a výknem 100 koní. Jedná se o jeden z nejcennějších exponátů značky ŠKODA AUTO. Třicátá léta byla reprezentována aerodynamickým automobilem Škoda Popular Monte Carlo, Škoda Rapid II. a Škoda Superb 3000 OHV. První dva meziválečné vozy mají čtyřválec s objemem 1386 cm3 a výkonem 30 koní. Třetí vůz se chlubí šestiválcem o objemu 3137 cm3 a výkonem 85 koní.

Posledním vystaveným exponátem byla Škoda Felicia z roku 1961 (typ 994). Tento vůz má 50 koní a objem 1089 cm3. Na Salon Retro Mobile se ŠKODA AUTO prezentovala v tom nejlepším světle. Výše popsané exponáty jsou opravdovým skvostem.

Sdílejte
Sdílejte

Tagy: , , , , , , , , , , , ,

Zanechte odpověď

TOPlist