|
(zatím nehodnoceno)
Loading...Loading...

Škoda Auto opět pod tlakem Korei

Neustále se dozvídáte, jak Škoda Auto pokračuje ve své růstové strategii, má rekordní prodeje… Ale co konkurence? Dnes se pojďme podívat na novou generaci Hyundai i20.

Hyundai představil novou generaci modelu i20. S novou tváří, interiérem a vyladěnými motory přichází i skvělá cena pod 200 000 korun. Co na to česká automobilka? Cenově reaguje edicí Champion, Fabie stojí 200 900 korun. Výše zmíněná Hyundai i20 199 990 korun. Ušetřená tisícikoruna zřejmě nehraje rozhodující roli.

Největší rozdíl vidím v motoru. I když oba agregáty nabízejí stejný objem (1,2), Hyudai jednoznačně vede. Fabie s motorek HTP (tři válce) nabízí maximální výkon 44 kW, nová i20 má válce čtyři a maximální výkon 64 kW. To je o polovinu více.

Ani jeden z vozů v nejnižší ceně nedostal klimatizaci. U nové i20 za ni připlatíte 20 000 korun. U Fabie dokonce 35 400 korun. Pokud se podíváte na ekonomiku provozu, s Hyundaime budete jezdit za 4.2/4.9/5.6 (mimo město, kombinace, město), s Fabií bude spotřeba citelně vyšší 4,5/5,5/7.3 navíc výkon motoru je znatelně menší.

Pro Hyundai hovoří i pětiletá záruka bez omezení kilometrů. Ovšem i přesto bych Škodovku neodepisoval, velká servisní síť, obliba těchto vozů, kvalita zpracování a jízdní vlastnosti. Osobně doufám, že Škoda Auto bude na tuto konkurenci reagovat a to buď další akcí, trvalým snížením cen nebo novým model typu Fabia.

Osobně mi přijde nový design i20 velmi povedený, i když v něm trochu vidím přední část Volkswagenu Polo.

A co si o tom myslíte vy?

Sdílejte
Sdílejte

Tagy: , , , , ,

Zanechte odpověď

TOPlist