|
(zatím nehodnoceno)
Loading...Loading...

Škoda Auto poprvé pod vlivem špatné ekonomické situace v Evropě

Česká automobilka poprvé výrazněji pociťuje ekonomickou krizi v Evropě. V tiskových prohlášení bylo několikrát zmíněno, že druhé pololetí nebude jednoduché a první zprávy to jen potvrzují.

V prvním pololetí prodala Škoda Auto rekordních  493 000 vozů. Ovšem dobrá nálada nevydržela dlouho, list Škodovácký odborář informoval o skutečné situaci ve Škodě Auto. Jedinou cestou, jak lidem zachránit pracovní místo, respektive zaměstnání, je změna pozice. Stovky zaměstnanců změní pracovní místo a to kvůli dočasným nedostatkům a přebytkům zaměstnanců Škoda Auto. Je to sice velmi nepříjemné, ale zároveň to lidem zachrání práci a to je nejdůležitější.

V prvním pololetí zaznamenala Škoda Auto celosvětový růst až na západní Evropu, kde se trh s českou automobilkou propadl o 0,7 procenta. Ovšem tato ztráta bude oproti předpokladům do druhého pololetí zanedbatelná. Škoda Auto se tedy musí spoléhat na rozvojové trhy, například na Indii, kde v prvním pololetí zaznamenala růst o 40 procent oproti předchozímu období stejného roku.

Sdílejte
Sdílejte

Zanechte odpověď

TOPlist