|
(2 hlasů, průměr: 10,00 z 10)
Loading...Loading...

Škoda Auto představila v Moskvě nový model Superb Combi

Škoda SuperbNa moskevském autosalónu představila firma Škoda Auto dne 25. srpna modely Superb Combi, Fabia RS, závodní speciál Fabia S2000 a faceliftovanou Fabii. Kromě toho mohli návštěvníci autosalónu zhlédnout kompletní sortiment vozů, které Škoda Auto vyrábí v ruském závodu v Kaluze.

Vůz Škoda Superb Combi, který v Moskvě oslavil svou národní premiéru je vybaven špičkovým benzínovým motorem 2.0 TSI s výkonem 147 kW. Navíc je osazen nejmodernější automatickou převodovkou DSG se šesti rychlostními stupni. Superb Combi, který navazuje na modelovou řadu Škoda Superb vyniká všestraností a elegancí a rozšiřuje tak nabídku tradičních kombíků značky Škoda i do vozů vyšší střední třídy. Díky nadčasovému designu a prostornému interiéru uspokojí vůz Škoda Superb Combi všechny řidiče, kteří chtějí pohodlné a vysoce spolehlivé auto.

V Moskvě Škodovka představila také novou sportovní verzi modelu Fabia (Fabia RS), a to na ruském trhu vůbec poprvé se čtyřválcovým motorem 1.4 TSI  s dvojitým přeplňováním. Výkon tohoto motoru je úctyhodných 132 kW při objemu pouhých 1,4 litru.  Dosahuje maximální rychlosti 224 km/h (respektive 226 km/h ve verzi kombi) a zrychlení z 0 na 100 km/h za skvělých 7,3 sekundy. Spotřeba nového modelu Fabia RS je pouhých 6,4 litrů na 100 km. Hlavními novinkami tohoto vozu jsou například funkce XDS, která zajišťuje automatické pribrzdění vnitřního předního kola při průjezdu zatáčkou, čímž dojde ke zvýšení kroutícího momentu na vnějším předním kole.

Spolu s novým vozem Fabia RS, představila Škoda Auto v Rusku také modifikovanou verzi svého úspěšného soutěžního speciálu Fabia Super 2000. U tohoto modelu došlo k rozšíření vozu na 1820 mm, podle nových pravidel FIA pro kategorii S2000. Navíc došlo k vylepšení výkonových parametrů vozu a úpravě sacího a výfukového systému.

V neposlední řadě Škodovka v Moskvě představila vůbec poprvé v Ruské federaci také facelift modelové řady Fabia. Vozidlo má novou příď, která ještě více zdůrazňuje jeho šířku a působí tak výrazně dynamičtějším charakterem. VZákazníci si mohou vybírat ze sedmi zážehových a tří vznětových motorů s výkonem 51 až 77 kW, včetně špičkových čtyřválcových motorů 1.2 TSI s výkonem 63 nebo 77 kW.

Sdílejte
Sdílejte

Tagy: , ,

Zanechte odpověď

TOPlist