|
(zatím nehodnoceno)
Loading...Loading...

Škoda Auto slaví 120 let historie

V prosinci 1895 položil základy budoucí Škoda Auto Václav Laurin a Václav Klement, kteří patřili k průkopníkům individuální mobility. V prosinci 2015 si tak připomínáme 120 let, ve kterých se Škoda Auto formovala od úplných začátků.

Od nuly až po úspěšného výrobce automobilů s masovou produkcí a prodejem po celém světě. O současném stavu se v roce 1895 asi nikomu nesnilo. Samozřejmě nutno podotknout, že další milník nastal před 25 lety, kdy došlo ke spojení s koncernem Volkswagen.

V roce 1895 ale vše začalo opravou jízdních kol a následně i jejich výrobou pod značkou Slavia. Ostatně i dnes má Škoda Auto v nabídce hned několik jízdních kol. V roce 1899 byl na trh uveden první motocykl a již v roce 1905 se značka zaměřila i na automobily. Vůz se zážehovým dvouválcem o výkonu 7 koní dosahoval největší rychlosti 40 km/h.

Následovala první světová válka a bylo nutné vytvořit silné spojení, a proto byla oslovena plzeňská Škoda. Následovaly silné roky a vozy se jen hrnuly. Nabídka byla skutečně široká a automobilový průmysl jen vzkvétal.

Po druhé světové válce byla ŠKODA zestátněna, i v nelehkých dobách socialistického plánovaného hospodářství se ale zaměstnancům dařilo vyvíjet a vyrábět velmi dobrá auta (např. Tudor, Spartak).

Po revoluci v roce 1989 bylo zřejmé, že ŠKODA potřebuje získat silného strategického partnera. Našla jej v koncernu Volkswagen v roce 1991 a od té doby se píše další výrazná kapitola její historie.

Zdroj: tisková zpráva Škoda Auto

Sdílejte
Sdílejte

Tagy: , ,

Zanechte odpověď

TOPlist