|
(zatím nehodnoceno)
Loading...Loading...

Škoda Auto vs. Hyundai: Kdo je jedničkou na českém trhu?

Korejská automobilka Hyundai vydala prohlášení, ve kterém se pyšní prvenstvím na českém trhu v rámci soukromých zákazníků. Ovšem Škoda Auto to popírá, kde je pravda?

Hyundai svým prohlášením, že je jednička na českém trhu u soukromých zákazníků rozčeřil vody. Ostatně není se čemu divit, prvenství Hyundai je nejednoznačné, navíc Škoda Auto má k dispozici jiná čísla.

Hyundai i Škoda Auto argumentují své prvenství na českém trhu (u soukromých zákazníků) konkrétními čísly. U Hyundai je to 2 159 vozů za první tři měsíce (prodané do soukromého sektoru v ČR). Škoda Auto tvrdí, že za stejné období prodala do soukromého sektoru v ČR 3 467 vozů. Problém bude zřejmě ve vymezení soukromého a firemního sektoru, protože Hyundai u Škody Auto počítá zřejmě s nižšími čísly.

Hyundai se chlubí prvenstvím a předstihem tuzemské automobilky. Škoda Auto to popírá, navíc oznámila, že korejská automobilka klesla za poslední měsíce až na třetí místo v prodejnosti.

Hyundai ovšem zcela jednoznačně za poslední roky zlepšil kvalitu nabízených vozů, design a především nabídl velmi zajímavé ceny. I přesto si nejsme jisti, zda to bude stačit na nový bestseller Octavii a velmi atraktivní Rapid. Oba modely jsou stále horkou a velmi atraktivní novinkou, o kterou je zájem. Navíc Češi si na český kvalitní výrobek potrpí.

Naše domněnky hovoří pro českou automobilku. Navíc věříme, že s Rapidem a Octavií Škoda Auto svoji pozici upevní a nenechá místo pro spekulace.

Sdílejte
Sdílejte

Tagy: , , , ,

Zanechte odpověď

TOPlist