|
(zatím nehodnoceno)
Loading...Loading...

Škoda Auto vs. Hyundai

Právě tyto dvě automobilky jsou v současné době v České republice nejprodávanější. Pojďme zjistit, která automobilka je lepší.

Škoda Auto je zárukou kvality. Nové vozy těží ze spolupráce s Volkswagenem. Preciznost a výdrž, přesně to očekávají řidiči od vozů české automobilky. Zároveň je může těšit česká výroba. České automobily mají velmi dobrou síť servisů, majitelé nemají sebemenší problémy. Téměř každé druhé auto je Škoda Auto, a proto seženete náhradní díl téměř všude.

Hyundai má výrobní linku v Nošovicích. Snaží se vytvořit kvalitní, bezpečné a levné vozy. Nutno říci, že se mu to daří. K tomu všemu jsou nové automobily doplněny skvělým designem. Servisní síť je mnohem horší, ale téměř ve všech ostatních ohledech dominuje Hyundai.

Hyundai má větší nabídku modelů. V kategorii městských vozů nabízí Hyundai i20. S cenou těsně pod 190 tisíc máte automobil s klimatizací a elektronickými okénky. V modelu je agregát o objemu 1,2. Jedná se o čtyřválec a kvalitou ho nemůžeme s motorem 1,2 HTP od Škodovky srovnávat. Hyundai je v tomto ohledu lepší.

Ani na poli luxusních vozů na tom Hyundai není špatně, SUV – ix35, ix55 můžeme srovnávat se Škodou Yeti a Octavie má konkurenci v modelu Elantra a i40. Hyundai se hodně zlepšil a vyrábí i automobily pro image.

Hyundai se v posledních letech velmi vypracoval a je velkým konkurentem Škody Auto, která se má v mnoha ohledech co učit. Škodovce můžeme pochválit skvělou servisní síť a zvučnější značku, kterou si u nás Hyundai musí vypracovat. Kvůli Volkswagenu je Škoda Auto přirovnávána k německým vozům, které jsou známé pro svoji kvalitu a preciznost. V současné době dá mnoho lidí přednost Hyundai a to hlavně kvůli ceně, která je bezkonkurenční. Doufejme, že to bude mít pozitivní vliv na Škodovku, která pod tímto tlakem zlevní.

Sdílejte
Sdílejte

Tagy: , ,

Zanechte odpověď

TOPlist