|
(zatím nehodnoceno)
Loading...Loading...

Škoda Auto vystaví novou motorárnu

Škoda Auto potřebuje další halu pro vývoj motorů a jeho zkoušku. K těmto účelům by měla posloužit hala v bývalém mladoboleslavském lihovaru. Tento objekt se navíc nachází v blízkosti vývojového centra automobilky, a proto je nejlepší volbou.

Škoda Auto se chce zaměřit především na atmosférické motory s vícebodovým vstřikováním (neboli MPI). Se zkušenostmi, které česká automobilka má a s prostory jenž získá by se měla ŠKODA AUTO stát hlavním dodavatelem motorů a převodovek pro koncern Volkswagen.

Škoda Auto je v současné době významným výrobcem převodovek pro koncern VW. Výroba již několikanásobně předčila všechna očekávání a bez nových prostorů není kam růst. Nová hala by tedy mohla mít klíčový úkol v rámci růstové strategie ŠKODA AUTO.

Od konce roku 2012 by se měly v nové hale vyrábět motory 1,2 TSI, 1,4 TSI a 1,6 MPI. Na diesel zatím můžeme zapomenout. Ovšem česká automobilka tím rozhodně neztratí, protože nejžádanější jsou právě agregáty s označením TSI. Vysoký výkon, nízká spotřeba i nízké provozní náklady jednoznačně mluví pro TSI.

V minulém roce ŠKODA AUTO vyrobila přes 530 000 motorů a 621 000 převodovek. To je pro českou automobilku historickým rekordem. Právě kvůli těmto číslům (ke kterým samozřejmě musíme připočítat výrobu a prodej automobilů) vydělala Škodovka za tři čtvrtletí roku 2011 14,3 miliardy korun. Možná právě tyto peníze budou použity k výstavbě nové haly. Investice Škody Auto se odhaduje právě na několik miliard korun.

Sdílejte
Sdílejte

Tagy: , , , , , , , ,

Zanechte odpověď

TOPlist