|
(3 hlasů, průměr: 9,00 z 10)
Loading...Loading...

Škoda Auto vystavuje na autosalonu v Pekingu

Společnost Škoda Auto na letošním největším čínském autosalonu v Pekingu slavnostně představí svůj omlazený model Octavia MingRui, který uvádí na čínský trh. Vůz Octavia MingRui je první Škodovkou vyráběnou v čínském závodě Shanghai Volkswagen v Šanghaji. Model Octavia, který je nejprodávanějším modelem značky Škoda na světě a ani v Číně tomu není jinak. 

Na čínském trhu se ze všech vozů značky Škoda prodá nejvíce právě modelu Octavia (kolem 70%). Celkový podíl značky Škoda na čínském trhu dosahuje více než 2%.

Vozy Octavia MingRui jsou v nabídce čínských prodejců značky Škoda od června 2007. Do konce loňskéhé roku si tento vůz zakoupilo více než 85 000 zákazníků. Od roku 2008 se navíc v šanghajském závodě automobilky Škoda vyrábí model Fabia JingRui a od roku 2009 také vlajková loď značky Škoda, model Superb HaoRui.

Škodovky vyráběné v Číně jsou přizpůsobeny požadavkům a nárokům místních zákazníků, kteří mají zájem o bezpečné, moderní a dobře vybavené vozy. Škoda si své zákazníky nachází díky evropské kvalitě a nadčasovému designu. Zatímco v Evropě jsou vozy Škoda nabízeny s benzínovými i naftovými motory, v Číně Škoda nabízí pouze benzínové motory 1,4 TSI/96 kW (5M/7DSG), 1,6 MPI/77 kW (5M/6A), 1,8 TSI/118 kW (7DSG) a 2,0 MPI/88 kW (5M/6A). Vozy jsou vybaveny automatickou šestistupňovou převodovkou s funkcí Tiptronic. V základní výbavě všech modelů jsou mimo jiné klimatizace a kola z lehké slitiny. Čínští zákazníci si tak mohou vybírat z nabídky vozů, přizpůsobených jejich konkrétním zvyklostem a vkusu.

Kromě toho firma Škoda Auto na svém stánku představí omlazené deriváty modelu Octavia – vozy Octavia RS s dvoulitrovým turbomotorem s dvojitým přeplňováním a úsporný model Octavia MingRui v provedení GreenLine s motorem 1,4 TSI. Oba tyto vozy jsou vybaveny převodovkou DSG.

Aktuální odhady ukazují, že v roce 2010 se Čína stane největším automobilovým trhem na světě, s ročním objemem prodaných vozů přesahujícím 10 miliónů kusů. Dosavadní prodejní výsledky značky Škoda v Číně tomu nasvědčují a firma zde očekává významnný meziroční nárůst prodeje.

Zdroj: Škoda Auto

Sdílejte
Sdílejte

Zanechte odpověď

TOPlist