|
(zatím nehodnoceno)
Loading...Loading...

Škoda chce do tří let prodávat elektromobily

Česká automobilka má již nyní deset elektromobilů v reálném provoze. Snaží se ověřit jejich praktičnost v běžném životě. Všechny unikátní vozy testují zaměstnanci ŠKODA AUTO. Až v dubnu budou vozy nabídnuty externím partnerům. Škodovka si od tohoto projektu slibuje jediné, začít prodávat elektromobily již v roce 2014 (nejdéle 2015).

Současně testované elektromotory byly instalovány do modelu Škoda Octavia combi. Podvozek i rozměry tohoto vozu se pro elektromotor přímo hodí. Do těchto automobilů bylo nainstalováno 180 lithium-iontových článků s energií 26,5 kilowatthodin. Tyto baterie jsou umístěny „v podlaze“ a z části i v zavazadlovém prostoru (nahrazují rezervu). Tyto Škody Octavie mají omezenou rychlost na 135 km / h. Jejich dojezd se pohybuje kolem 150 kilometrů. Automobilka uvádí i zrychlení z 0 na 100 km/h. U těchto vozů není tato hodnota důležitá, ale i přesto ji uvedeme. Elektrická Octavia combi zvládne zrychlení z klidu na 100 km/h za 12 sekund. Výkon elektromotoru je stálých 60 kW.

Velký pokrok byl uskutečněn v nabíjení. Na 80% můžete tento vůz nabít již za dvě hodiny (s napětím 400V). U klasické zásuvky (230 V) si počkáte osm hodin. Vozy mají dvě nabíjecí centra. Jedno je v předním znaku ŠKODA AUTO a druhé na boku vzadu.

ŠKODA AUTO počítá s prvním elektromobilem kolem roku 2014 / 2015. Největším adeptem na elektromotor není výše zmíněná Škoda Octavia Combi, ale městský vůz Škoda Citgo. Elektromobil pro Citigo bude shodný jako pro Volkswagen Up. Škodovka s největší pravděpodobností využije právě této paralely. O dalším osudu elektromobilů značky ŠKODA AUTO rozhodně úspěch modelu Citigo.

Podle nás je Škoda Citigo skvělým začátkem. Právě spotřeba ve městě dosahuje nejvyšších hodnot a i jízda na malé vzdálenosti se prodraží. Elektromotor by ušetřil velkou část nákladů a mohl by se stát jasnou volbou.

Sdílejte
Sdílejte

Tagy: , , ,

Zanechte odpověď

TOPlist