|
(2 hlasů, průměr: 5,50 z 10)
Loading...Loading...

Škoda Citigo

Tímto modelem vstupuje automobilka do segmentu malých vozů. Jedná se o kategorii, se kterou nemá zkušenost. Ovšem preciznost Škodovky a spolupráce s Volkwagenem zplodila velmi zajímavý model, který rozhodně zaujme.

Cílem Citiga je co nejlépe využít malý prostor. Uvnitř automobilu byste se kvůli skvěle odvedené práci měli cítit prostorně. Pokud máte strach z malých prostorů, tak se Citiga bát nemusíte. Řidič si bude připadat jako ve větším voze. O precizním zpracování prostoru hovoří i zavazadlový prostor, jež činí 251 litrů a po sklopení zadních sedaček dokonce 951 litrů.

Předseda představenstva společnosti ŠKODA Prof. Dr. h. c. Winfried Vahland k tomuto modelu dodal „Jedná se o městský vůz, který dokonale zapadá do naší koncepce. I přes jeho malé rozměry je dostatečně prostorný až pro čtyři pasažéry. Dokázali jsme, že Škoda si dokáže zachovat své kvality i u takto malého vozu. Nový model Citigo zapadá do našeho sloganu – Simply Clever.“

Škoda Citigo se chlubí délkou 3,56 metru, šířkou 1,65 metru a výškou 1,48 metru. Tyto rozměry by měly zaujmout mladé řidiče a rodiny, které potřebují další auto. Citigo by mělo přilákat nové zákazníky, a to nejenom svoji cenou, ale i nízkými náklady na údržbu. Všichni, kteří hledají malé a ekonomické auto by měli zvolit právě Škodu Citigo.

Nový model se začíná prodávat ve třídveřové variantě, ale v roce 2012 přibude i pětidvéřový model. Škoda Citigo je téměř shodná s Volkswagenem Up a Seatem Mii (Škodovku i Seat ovládá Volkswagen). Je tedy jasné, že u všech těchto modelů najdeme stejnou motorizaci, podvozek a další prvky. Jediný rozdíl je designový.

Ve Škodě Citigo najdeme poprvé boční airbag Head-Thorax s funkcí ochrany hlavy řidiče a spolujezdce (u Škodovky poprvé). O bezpečnost se stará také nový brzdový asistent „City Safe Drive“, který se automaticky aktivuje při rychlostech pod 30 km/h. Citigo má i laserový senzor, jež detekuje nebezpečné situace. I takto malé auto je plné užitečné elektroniky.

Agregáty

Škoda Citigo bude k dostání ve dvou základních verzích. U obou je použit naprosto nový tříválcový motor o objemu 1.0. Slabší motor má výkon 44 kW (60 koní) a chlubí se spotřebou 4,5 l/100 km a 105 g CO2 na km. Silnější motor je o 11 kW silnější = 55 kW (75 koní), má spotřebu 4,7 l/100 km a produkuje 108 g CO2 na km.

K dispozici je i varianta Green Line. K dostání je u obou variací. S Green Line se dostanete na spotřebu 4,2 l/100 km, resp. 4,3/100 km a emise pokoří 100 g CO2 na km. Konkrétně 97 a 99 g CO2 na km. Pokud hledáte svižné městské auto, tak zvolte silnější variantu, vzhledem k nízké hmotnosti bude Citigo velmi „živé“.

Sdílejte
Sdílejte

Tagy: , , , ,

1 Odpověď pro “Škoda Citigo”

  1. […] Pro začátek je potřeba počítat „jen“ s třídveřovou verzí Citigo, pětidveřová varianta se představí v roce 2012. Více informací o voze Škoda Citigo najdete zde. […]

Zanechte odpověď

TOPlist