|
(3 hlasů, průměr: 7,00 z 10)
Loading...Loading...

Škoda Octavia

Nadčasový design, vyspělé technologie, velkorysý prostor pro posádku i zavazadla, skvělé jízdní vlastnosti, výborný poměr ceny a užitné hodnoty. To jsou benefity, které dosud oslovily více než dva miliony zákazníků a Octavii právem řadí mezi nejúspěšnější modely značky Škoda.

Nová Octavia ještě více zvýrazňuje všechny skvělé vlastnosti a přidává k nim i něco navíc. Sebevědomější vzhled a elegantnější linie karoserie jsou doplněny novými světlomety, nárazníkem a přední maskou. Celek harmonicky dotváří nová zadní koncová světla nad zásadně přepracovaným zadním nárazníkem.

Dokonalá syntéza techniky a designu

Nové prvky i uspořádání interiéru ještě vice zvýraznily pocit komfortu, pohodlí i bezpečnosti. Octavia nyní nabízí zcela novou generaci tří
a čtyřramenných volantů, ale například iautorádií a navigací, a to od základních spolehlivých provedení až po nejmodernější přístroje.

Ovládání klimatizací Climatic a Climatronic s modulárním uspořádáním je na nejvyšší technické úrovni. Sdružené přístroje mají nyní bílé LED podsvícení a kontrastní displeje s bílým písmem na černém podkladu. Spolu s klasickým zeleným podsvícením ostatních elektronických komponentů vytváří svěží kombinaci, která neruší během jízdy.

Materiály a barvy pro sedačky a výplně dveří odpovídají nejnovějším trendům, stejně jakonové dekory výplní dveří a přístrojové desky pro každý ze tří stupňů výbavy.

Vyspělé technologie

O tom, že technologie, kterými disponuje nová Octavia, patří k nejvyspělejším, jaké lze dnes v moderních automobilech vůbec nalézt, svědčí nejlépe nabídka pěti benzinových a tří dieselových agregátů i nabídka moderních mechanických a automatických převodovek.

Pro Octavii je například připravena i nová 7° automatická převodovka DSG, speciálně konstruovaná pro motory 1,2 TSI/77 kW, 1,4 TSI/90 kW a 1,8 TSI/118 kW.

Nabídka motorizací zahrnuje nyní benzinové agregáty od 1,4 MPI/59 kW až po špičkový motor 2,0 TFSI s výkonem 147 kW!

Vyznavači nafty mohou volit z přeplňovaných agregátů se systémem vstřikování paliva common rail (1.6 TDI CR/77 kW, 2.0 TDI CR/ 125 kW) nebo čerpadlo-tryska (1.9 TDI PD/77 kW, 2.0 TDI PD/103 kW).

Díky podvozku je Škoda Octavia již od první generace pověstná vynikajícími jízdními vlastnostmi. Poháněná přední náprava typu McPherson se spodními trojúhelníkovými rameny byla díky pečlivému vývoji ještě zlepšena. Výsledkem je maximální přesnost řízení zajišťující plynulý a bezpečný průjezd vozu zatáčkami.

Ke skvělému chování vozu přispívá i moderní víceprvková zadní náprava. Díky unikátnímu konstrukčnímu řešení přináší excelentní jízdní vlastnosti, maximální stabilitu vozu a poskytuje řidiči ideální reakci především v extrémních jízdních situacích. Podvozek nové Octavie zkrátka nepřipouští žádné kompromisy mezi komfortem a dynamikou jízdy.

Sdílejte
Sdílejte

Tagy: , ,

Zanechte odpověď

TOPlist