|
(zatím nehodnoceno)
Loading...Loading...

Škoda Rapid Spaceback: Hatchback pro mladé

Škoda Auto se rozhodla rozšířit nabídku vozů. Do rodiny automobilů s okřídleným šípem na přídi přibude atraktivní hatchback. Přesně takový vůz chyběl.

Rapid Spaceback se opět zařadí mezi Octavii a Fabii. Působit bude v nižší střední třídě, kde má rozhodně co nabídnout. Již velikost zavazadlového prostoru 415 litrů, respektive 1 380 litrů po sklopení zadních opěradel patří k nejlepším. Ovšem je jasné, že prodávat bude především velmi atraktivní design a cena.

Motory

O pohon se postará jeden ze čtyř benzínových nebo dvou naftových agregátů. Výkonově sahají od 55 do 90 kW. S modelem Rapid Spaceback přijde i nový motor 1,6 TDI 66 kW. Příznivce úsporné jízdy jistě potěší spotřeba již od 3,8 l/100 km.

Bezpečnost

Bezpečnost vždy na prvním místě. Čelní, boční, hlavové airbagy a ESC je samozřejmostí. Samozřejmě se můžete dovybavit i aktivně a to třeba xenonovými světlomety, předními mlhovkami nebo asistentem rozjezdu do kopce a dalšími.

Rozměry

Rapid Spaceback je sice o 18 cm kratší než Rapid, cestující to ovšem nepoznají. Zmenšen byl zavazadlový prostor. Ovšem jak již bylo zmíněno, i on je na svoji třídu nadstandardní.

Představení, cena, prodej

Rapid Spaceback bude představen v září 2013 na mezinárodním autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem. V Evropě se začne prodávat od října 2013. Cenu zatím bohužel neznáme.

Sdílejte
Sdílejte

Tagy: , , , , , , ,

Zanechte odpověď

TOPlist