|
(zatím nehodnoceno)
Loading...Loading...

Škoda Superb Combi

Současná generace modelu Superb nabízí zákazníkům prostorný vůz s vyspělými technologiemi (motory TSI, převodovka DSG, adaptivní světlomety AFS, otevírání pátých dveří TwinDoor). Nové Combi k přednostem liftbacku přidává řadu dalších.

Především velkorysý zavazadlový prostor 633/1 865 litrů s mnoha novými komfortními i funkčními prvky, dvoudílnou panoramatickou střechu s posuvným předním dílem,elektrické otevírání a zavírání pátých dveřís osvětlením, vyspělý pohon 4×4 a navíc v průběhu roku 2010 i systém bezklíčového odemykání, zamykání a startování vozuKESSY.

Elektricky ovládané panoramatické střešní okno má rozměry 1364 x 870 mm. Při otevření předního výklopného a výsuvného dílu se vysune i větrná clona, omezující akustický hluk a proudění vzduchu do interiéru. Přední díl i pevná část okna jsou vyrobeny ze zatmaveného skla, zajišťujícího maximální komfort (minimální prostup světla a tepla) v interiéru vozu. Ovládací prvky ve stropním modulu jsou v pohodlném dosahu řidiče i spolujezdce. Celou panoramatickou střechu zakrývá elektricky ovládaná síťová roleta.

Elektricky ovládané páté dveře

Elegantní, ale zároveň dynamické linie vozu harmonicky dotváří i zadní páté dveře. Spolu s nově tvarovanými zadními skupinovými svítilnami patří k hlavním designovým prvkům nového kombi.

Významný prvek, ještě více zvyšující komfort obsluhy pak představuje možnost jejichelektronického otevírání a zavírání.
A to buď pomocí tlačítka na klíči dálkového ovládání nebo tlačítek na výplni pátých dveří a na středové konzole. Navíc je možné nastavit i výšku (horní polohu) otevření dveří. Ušpiněné ruce při manipulaci za nepříznivého počasí jsou tak minulostí.

Dveře odpovídají těm nejpřísnějším bezpečnostním požadavkům. Jsou vybaveny ochranou proti sevření a například jejichotevírání a také nastavení polohy je doprovázeno akustickým signálem z reproduktoru v obložení.

Nový koncept zavazadlového prostoru

Variabilní zavazadlový prostor patří mezi největší přednosti nového modelu. Základní objem 633 litrů lze po sklopení zadních sedadelzvýšit  na 1 865 litrů, což umožňuje v případě potřeby přepravovat i velmi objemná zavazadla.

Nový koncept (není standardem pro všechny verze) zahrnuje mimo jiné podlahu s upínacími elementy pro zajištění zavazadel (systém s integrovanými hliníkovými lištami), automat. rolo s mezipolohou,výklopné háčkyšest úchytných bodů
pro síťový program nebo vyjímatelnou LED svítilnu. Osvětlení kufru, ale i prostoru za vozidlem obstarává dvojice lampičekumístěných na vnitřní straně pátých dveří.

Výška nakládací hrany pouhých 600 mm a výsuvná mezipodlaha chránící horní hranu zadního nárazníku před poškozením, značně usnadňují manipulaci s rozměrnými nebo těžkými zavazadly.

Vnější rozměry
Délka (mm): 4838
Šířka (mm): 1817
Výška (mm): 1510
Světlá výška (mm): 141
Rozvor náprav (mm): 2761
Vnitřní rozměry
Šířka v loktech vpředu/vzadu (mm): 1468/1451
Prostor pro hlavu vpředu/vzadu (mm): 1001/986
Objem zavazadlového prostoru min./max. (l): 633/1865

Nabídka motorů a převodovek zahrnuje tři benzinové a dva naftové motory. Všechny jsou výkonné, ekonomicky úsporné a ekologické. Motorizace 2,0 TDI CR DPF/ 125 kW 4×4 a 3,6 FSI V6/191 kW navíc skýtají možnost tažení brzděného přívěsu o hmotnosti až 2000 kg.

Sdílejte
Sdílejte

Tagy: , ,

Zanechte odpověď

TOPlist