|
(zatím nehodnoceno)
Loading...Loading...

Škoda Superb míří na Pražský hrad

Flotila pěti nejluxusnějších modelů české automobilky s okřídleným šípem na přídi míří na Pražský hrad. Ve službách prezidenta nahradí pět Superbů současné tři, které se obnovují. Podívejte se s námi, kde všude se Superb objevuje.

Chvíli se ještě zastavíme na Pražském hradě. Superb je zde oblíben již od roku 2001. Miloš Zeman jej využívá od nástupu do funkce prezidenta ČR a nyní se dočká modernizace v podobě pěti Superbů ve výbavě Elegance. Vozy jsou navíc doplněny držáky na vlajku, jenž najdeme na blatnících. Na závěr dodáme, že se jedná o motorizaci 3,6 FSI/191 kW s automatickou převodovkou DSG a pohonem všech kol.

Superby o stejném výkonu vlastní i dálniční policie, kde se již zrychlení z 0 na 100 km/h za pouhých 6,4 s a maximální rychlost  250 km/h může hodit. Zda ji využije i prezident, nevíme.

Jako služební limuzína je Superb využíván i na velvyslanectví v Číně a na mnoha dalších důležitých postech. Ostatně o tom svědčí i počet prodaných Superbů. V roce 2013 se pro tento model rozhodlo celkem 94 000 zákazníků po celém světě.

Na závěr připomeňme, že Škoda Superb poprvé spatřila světlo světa již ve 30. letech minulého století a i tato generace uspokojovala náročné zákazníky.

Sdílejte
Sdílejte

Tagy: , , , , , , , , ,

Zanechte odpověď

TOPlist