|
(1 hlasů, průměr: 10,00 z 10)
Loading...Loading...

Škoda Superb

Škoda Superb kombinuje díky patentované konstrukci dvoudílných pátých dveří TwinDoorpraktické výhody karoserie liftback s elegancí karoserie sedan. Zcela individuální přístup k designu činí ze Superbu fascinující vůz. Prostornost interiéru a použité materiály zvyšují už tak mimořádný komfort cestování.

Superb přichází s několika absolutními novinkami. Poprvé se ve vozech značky  Škoda objevuje kolenní airbag řidiče boční airbagy vzadu (Superb tak může mít až 9 airbagů), parkovací asistent Bi-Xenonové světlomety s funkcí AFS. Pro motorizaci 1,8 TSI/118kW je připravena automatická 7°  převodovka DSG, kterou lze ovládat i pomocítříramenného multifunkčního volantu.

Systém otevírání pátých dveří TwinDoor

TwinDoor, unikátní systém otevírání zadních pátých dveří, představuje originální technické řešení, které Vás nadchne. V případě, že do zavazadlového prostoru odkládáte drobnější předměty, stačí otevřít samotné víko kufru jako
u klasické karoserie typu sedan.

Ale ani potřeba převézt rozměrnější náklad nepředstavuje pro Superb žádný problém. Díky systému TwinDoor totiž můžete otevřít zadní víko včetně zadního okna (stejně jako u vozů
s karoserií typu liftback). Získáte tak pohodlný přístup do zavazadlového prostoru, jehož objem lze sklopením opěradel zadních sedadel zvětšit
z 595 až na impozantních 1700 litrů.

A ještě jedna lahůdka. Už žádné zavírání zavazadlového prostoru silou. Víko stačí jen lehce zavřít – jeho úplné dovření (uzamknutí) provedou elektromotorky automaticky. Je to neuvěřitelné, ale to všechno Superb umí!

Bi-Xenonové světlomety s funkcí AFS

Světlomety Superbu, které svými netradičními tvary přecházejí až do boků blatníků, dodávají přední části vozu dynamický výraz. Tvoří její výraznou dominantu i nepřehlédnutelnou součást elegantního designu celého vozu.

Bi-Xenonové světlomety vynikají svítivostí a ve spojení s novým adaptivním systémem AFS (Adaptive Frontlight System) i svojí multifunkčností. Automaticky přizpůsobují osvětlení různým jízdním situacím, natáčejí
se do zatáček, v závislosti na rychlosti a aktuálních podmínkách jízdy mění osvětlovanou plochu a nabízejí různé režimy osvětlení, například pro město, dálnici či jízdu v dešti.

Funkci „Turistické světlo“ využijí řidiči v zemi s opačným systémem provozu, než pro který byl vůz vyroben. Vůz určený pro pravostranný provoz tak v zemi s levostranným provozem neoslňuje protijedoucí řidiče.

Interiér Emory, který kombinuje několik materiálů v barvě ivory (látka, kůže a umělá kůže), je mimořádnou výbavou pro verzi Elegance. Ve světlém interiéru vynikne přístrojová deska v dvoubarevném provedení (černá / ivory).

Jednou z hodnot vozu Superb je jeho mimořádná prostornost. Například prostor pro nohy cestujících vzadu se oproti předchozí generaci zvětšil o celých 19 mm a objem zavazadlového prostoru vzrostl na 565 litrů.

Z široké nabídky motorizací můžeme vyzdvihnout například benzinový čtyřválec 1,8 TSI s výkonem118 kW (s převodovkou DSG). Točivého momentu 250 Nm dosahuje mezi 1800 a 4500 otáčkami.

Zrychlení z 0 na 100 km/h zvládne bez problémů za 8,5 sekundy. Atributem tohoto agregátu
je i příznivá kombinovaná spotřeba – 7,6 l/100 km. Pouze k této motorizaci je možné zvolit sedmistupňovou automatickou převodovku DSG.

Sdílejte
Sdílejte

Tagy: , ,

1 Odpověď pro “Škoda Superb”

  1. […] Škoda Superb je výjimečným vozidlem a nebylo by ji co vytknout, kdyby byla o několik desítek tisíc levnější. Velkého konkurenta vidím ve Volkswagenu Passat, případně ve Volkswagenu CC. Oba modely jsou totiž levnější než testovaný Superb. Více informací o Superbu naleznete zde. […]

Zanechte odpověď

TOPlist