|
(zatím nehodnoceno)
Loading...Loading...

Tip na víkend: veteráni na zámku Loučeň

Pokud nemáte plán na víkend, využijte soutěž elegance na zámku Loučeň, která se bude konat 12. a 13. května 2012. Na tuto akci se sjede okolo 60 vozů, samozřejmě nebudou chybět ani automobily Škoda.

Soutěž elegance je pod záštitou Mezinárodní federace historických vozidel FIVA (Fédération Internationale des Véhicules Anciens). Na zámku Loučeň se sjedou opravdové exempláře, které jen tak neuvidíte.

Hlavním tahákem by mohl být Popular Sport Monte Carlo kupé z roku 1937 (v černé barvě) o objemu 1 386 cm³. Tento vůz prošel renovací přímo v dílnách Škoda Auto. Má výkon 30 koní a dosáhne maximální rychlost 110 km/h.

Dalším lákadlem je Laurin & Klement/ŠKODA, typ 110. Vůz z roku 1925 je poháněn čtyřválcem o objemu 1994 cm³ (výkon 30 koní). Maximální rychlost je vzhledem ke hmotnosti nižší, 85 km/h.

Chateau Loučeň Concours d’Elegance je výstava, na které se prezentuje restaurátorská dílna Škoda Auto. K vidění budou ale i další vozy. Jedná se o zajímavý tip na výlet, který podtrhuje i okolní krajina včetně zámku Loučeň.

Sdílejte
Sdílejte

Zanechte odpověď

TOPlist